Ikonki
KSIĄŻKI ONLINE
KSIĄŻKI ONLINE
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI
OFERTA EDUKACYJNA
OFERTA EDUKACYJNA
Oryginalna okładka recenzowanej książki

Książka „Wychowanie przy ekranie” autorstwa Magdaleny Bigaj to pozycja, która nie tylko wskazuje na współczesne wyzwania związane z wychowywaniem dzieci, ale również oferuje cenne wskazówki i perspektywy na radzenie sobie z nimi. Autorka doskonale uchwyciła istotę problemu, jakim jest wpływ nowych technologii i ekranów na rozwijające się umysły naszych dzieci.

„Wychowanie przy ekranie” składa się z 6 rozdziałów, testu higieny cyfrowej oraz listy lektur dla osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy. Początkowe rozdziały mówią o tym, jakie zagrożenia wiążą się z nadmiernym korzystaniem z urządzeń cyfrowych. Co istotne, dotyczą one nie tylko dzieci, ale również osób dorosłych. Magdalena Bigaj zwraca uwagę, aby samemu przestrzegać zasad, które narzucamy dzieciom. Następnie autorka proponuje wprowadzenie zasad korzystania z zasobów cyfrowego świata przez dzieci z różnych grup wiekowych.

Oryginalna okładka recenzowanej książki

"Zagadki detektywistyczne" to książka, która bez wątpienia przyciągnie uwagę wszystkich miłośników detektywistycznych łamigłówek. Jeśli szukasz fascynujących i wymagających wyzwań umysłowych, ta pozycja spełni Twoje oczekiwania.

Zawiera 25 tajemniczych historii, rozgrywających się w najróżniejszych miejscach i czasie, których bohaterowie uwikłani są w zagmatwane intrygi. Odkrycie winowajcy wymaga logicznego myślenia oraz wyobraźni.

Okładka książki Polska z pomysłem. Miasta i miasteczka

"Polska z pomysłem. Miasta i miasteczka" to inspirująca książka, która przybliża czytelnikom różnorodność i unikalność polskich miast. Ta książka stanowi doskonały przewodnik dla podróżników, którzy zainteresowani są lokalnymi historiami, legendami, regionalną kulturą czy zanikającymi zabytkami.

Jednym z największych atutów książki jest jej bogata zawartość. Autorzy prezentują nam 85 miast i miasteczek z wszystkich regionów Polski, co pozwala nam na odkrycie nowych miejsc i pokazuje, jak wiele ciekawych rzeczy można znaleźć w naszym kraju. Czytelnik jest wprowadzany w tajemnice i historie poszczególnych miejsc, dowiadując się o ich kulturze, tradycji i architekturze. To prawdziwe wciągające doświadczenie, które sprawia, że chce się poznać te miejscowości bliżej.

Okładka książki "Egzaminy bez spiny: wiesz więcej i potrafisz więcej niż ci się wydaje"

 

Skąd się bierze niechęć do nauki i stres egzaminacyjny? Przede wszystkim ze sposobu „motywowania”, polegającego na obarczaniu młodzieży lękami rodziców i nauczycieli: „będziesz rowy kopać”, „przyniesiesz wstyd rodzinie”, „zniszczysz sobie przyszłość”. Drugim powodem jest brak wiary uczniów we własne możliwości. Prezentują oni zwykle typ inteligencji niedoceniany i niepotrzebny w szkole, za to niezbędny w późniejszym życiu zawodowym.1

Książka Egzaminy bez spiny została podzielona na dziewięć części:

  • Jakimi sposobami zachęcano Cię do nauki,
  • Organizacja nauki,
  • Zapamiętywanie - jak działa i jak je sobie ułatwić,
  • Umysł i przyjemne uczucia trzeba pielęgnować,
  • Ciało i zmysły potrzebują komfortu,
  • Zmotywuj sam siebie! Czy chcesz się uczyć i dlaczego?
  • Egzamin - jak to się odbędzie?
  • Dla tych, którzy w siebie nie wierzą lub nie chcą podejść do egzaminu,
  • Koniec strachu. Kilka uwag tylko dla rodziców i wychowawców.

Okładka książki Koronkowa robota, czyli wzór na kryminalną historię

 

Chciałem napisać o innym świecie - nie o Mrocznej Wieży, ale o jakimś baśniowym królestwie - i chciałem wypełnić wiele, wiele stron przygodą. Oczami wyobraźni ujrzałem miasto, ciągnące się po horyzont, opuszczone, lecz pełne ukrytego życia. Pokryte kurzem ulice, strącone z cokołów posągi, zrujnowane budynki, a w końcu imponujący pałac ze szklanymi, sięgającymi nieba wieżami. Moja wyobraźnia zaiskrzyła i wiedziałem już, że to tam rozegra się historia, którą chciałem opowiedzieć.

Stephen King

 

„Baśniowa opowieść” to całkowicie inny King, jakiego znałam. Byłam zaskoczona, że „król horroru” ponownie podjął się powieści fantasy. Autor zaoferował przeżycie wyjątkowej przygody i zabrał mnie w cudowną podróż. Już sam tytuł idealnie pokazuje czego możemy się spodziewać po tej pozycji. Przenosimy się do baśni, ale takiej pierwotnej, mrocznej i tajemniczej.

Okładka książki To się nie mieści w głowie / В голові не вкладається

Książka "To się nie mieści w głowie" jest zbiorem opowiadań dla przedszkolaków. Przy tej publikacji można odpocząć, zrelaksować się, pośmiać. Historie poprawiają czytelnikom humor i powodują, że dobre samopoczucie ogarnia nas niemal natychmiast. 

Główna bohaterka - Tosia - ma głowę pełną niesamowitych pomysłów. Świat widziany jej oczami bardzo różni się od tego, który jest znany dorosłym... Bo, czy przyszło Wam kiedyś do głowy, że aby zaprzyjaźnić się z żółwiem trzeba... założyć na plecy miednicę? A ponadto, jeździć na odkurzaczu i karmić go landrynkami?  Wyobraźnia dziewczynki nie ma granic! To, co nam może „nie mieści się w głowie”, dla niej jest oczywiste.

Okładka książki "Ilustratorki, ilustratorzy: motylki z okładki i smoki bez wąsów" Barbara Gawryluk, Wydawnictwo Marginesy, 2019

„Ilustratorki, ilustratorzy” to zbiór niecodziennych portretów ze sztuką w tle, zapis rozmów autorki z twórcami lub ich bliskimi. Ta książka sprawi, że przeniesiecie się do czasów dzieciństwa. Raz jeszcze przyjrzycie się dobrze znanym bajkom i opowiadaniom, a właściwie ich ilustracjom. I choć możliwe, że nazwiska niektórych ilustratorów niewiele Wam powiedzą, to obrazy sprawią, że na twarzach zagości uśmiech. Dla młodszych pokoleń również nie powinny być obce, wiele z nich jest bowiem wznawianych w niezmienionej formie. Kto z nas nie pamięta okładki baśni Andersena, albo serii Poczytaj mi mamo?  Autorka prezentuje mistrzów, o których media pisały, jak i tych kompletnie już dziś zapomnianych.

Pozycje
Flaga narodowa Ukrainy
Ukraina  
Kalendarz wydarzeń
Materiały dydaktyczne
Otwarte Zasoby Edukacyjne
Biblioteka poleca
Gry planszowe
Wystawy
Akademia Wartości
Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych
Jubileusz - 100 lat PBW
Poradnik Na Focha
Pomocne linki oświatowe

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98

© 2024 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.