Ikonki
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI
KURSY ONLINE
KURSY ONLINE
OFERTA EDUKACYJNA
OFERTA EDUKACYJNA

Filia w Miechowie

Miechów, 32-200

ul. Ks. Skorupki 4

41 383 12 32

 

 

Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa: 9.00–17.00

wtorek, czwartek, piątek: 9.00–16.00

sobota: I i III sobota miesiąca: 9.00–14.00
(od października 2024 do czerwca 2025)

 

Kierownik: mgr Monika Bałazy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pedagogicznamiechow.pl

 

 

Biblioteka Pedagogiczna w Miechowie rozpoczęła działalność w 1953 r. jako Pedagogiczna Biblioteka Powiatowa. Kierownikiem została mgr Janina Siniarska. Zaczątek zbiorów stanowiły dary Wydziału Oświaty w Miechowie i ZNP. Nadzór merytoryczny sprawowała Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie.

W ciągu swojego istnienia Biblioteka kilkakrotnie zmieniała siedzibę. Wkrótce po rozpoczęciu działalności przeniesiona ją z budynku ZNP do SP Nr 1, w 1978 r. do LO przy ul. Konopnickiej, w 1996 r. Bibliotekę umieszczono w dawnym budynku komitetu PZPR przy ul. Racławickiej 12, a w 1999 r. w budynku przy ul. Ks. Skorupki 4, gdzie znajduje się do dziś.
W 1973 r. kierowniczka mgr Janina Siniarska przeszła na emeryturę. Przez rok Biblioteką kierowała nauczycielka języka polskiego mgr Zofia Banach. W latach 1974- 2006 r. funkcję tę pełniła mgr Halina Burda. W 2007 r. kierownikiem Biblioteki została, pracująca w niej od 1993 r. mgr Zofia Gawąd, od 2010 r. funkcję tę sprawuje Monika Bałazy.

W połowie lat 70-ych, w wyniku reformy administracji państwowej likwidującej powiaty, pedagogiczne biblioteki powiatowe zostały przekształcone w filie Pedagogicznych Bibliotek Wojewódzkich. Miechów znalazł się w województwie kieleckim i Biblioteka Pedagogiczna stała się filią Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach.
W 1999 r. Miechów wrócił do Małopolski, a Biblioteka została filią PBW w Krakowie.

W ciągu 67 lat istnienia Biblioteka zgromadziła blisko 38 tysiące woluminów. Księgozbiór podlega selekcji, ubytkowane są pozycje zniszczone, czy zdezaktualizowane. W związku z tym dzisiejszy stan księgozbioru to 24000 woluminów książek i czasopism.
Przez wszystkie te lata Biblioteka uczestniczyła w życiu kulturalno- oświatowym, wspierając nauczycieli w procesie wychowawczym i dydaktycznym. Organizujemy konkursy plastyczne i literackie, spotkania autorskie, wystawy malarstwa lokalnych twórców, warsztaty dla nauczycieli prowadzimy zajęcia z edukacji czytelniczej dla uczniów i przedszkolaków, urządzamy wystawki okolicznościowe i pokonkursowe, udzielamy nauczycielom bibliotekarzom indywidualnych instruktaży.

Czytelnikami Biblioteki Pedagogicznej są nauczyciele, studenci, pracownicy oświaty, uczniowie szkół średnich, a także wszyscy inni dokształcający się. Czytelnicy poszukują literatury aktualnej, staramy się zaspokoić ich potrzeby, pozyskując poczytne nowości. Dbają o to 2 bibliotekarki, posiadające wyższe wykształcenie magisterskie z bibliotekoznawstwa i informacji naukowej.

Biblioteka jest otwarta na nowe potrzeby i inicjatywy Czytelników, chce jak najlepiej im służyć.

 

 

Pozycje
Flaga narodowa Ukrainy
Ukraina   
Kalendarz wydarzeń
Materiały dydaktyczne
Otwarte Zasoby Edukacyjne
Biblioteka poleca
Gry planszowe
Wystawy
Akademia Wartości
Pomocne linki oświatowe
Zgłoszenie naruszeń prawa

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98

© 2024 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.