Ikonki
KSIĄŻKI ONLINE
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI
OFERTA EDUKACYJNA

Filia w Proszowicach

Proszowice, 32-100

ul. 3 Maja 91

12 386 12 28

 

Godziny otwarcia:

poniedziałek, czwartek: 10.00–17.00

wtorek, środa, piątek: 9.00–15.00

 

Kierownik: mgr Renata Królikowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pedagogicznaproszowice.pl

 


 

Historia

Biblioteka w Proszowicach jest Filią Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - to instytucja z wieloletnią historią. Powstała ona w styczniu 1957 roku na potrzeby lokalnej kadry pedagogicznej. Głównym organizatorem Biblioteki była Stanisława Rekowa. Placówka w ciągu swojego istnienia kilkakrotnie zmieniała siedzibę. Obecnie Filia mieści się przy ulicy 3 Maja 91 w Proszowicach. Mimo wielu trudności, przez cały czas służyła potrzebom lokalnej społeczności.

 

Zbiory
Proszowicka Filia gromadzi zbiory w oparciu o zadania, jakie ma do spełnienia wobec swoich użytkowników i środowiska, w którym działa. Księgozbiór jest zatem kształtowany głównie pod potrzeby środowiska nauczycielskiego i studenckiego oraz osób dokształcających się i wszystkich zainteresowanych zbiorami. Gromadzone zbiory to głównie pedagogika i psychologia, pozostałe stanowi literatura popularnonaukowa oraz literatura piękna. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom czytelników Biblioteka gromadzi również regionalia, które stanowią bogate źródło wiedzy o regionie. W chwili obecnej znajduje się kilkanaście pozycji poświęconych zagadnieniom regionalnym - monografie, wycinki prasowe, legendy oraz przewodniki turystyczne.

 

Oferta
Biblioteka, oprócz podstawowej działalności związanej z udostępnianiem zbiorów, oferuje swoim użytkownikom różnego rodzaju konkursy, lekcje biblioteczne i tematyczne, zajęcia czytelnicze, warsztaty szkoleniowe, wystawy, działania profilaktyczne zapobiegające uzależnieniom. Najnowszą propozycją jest teatrzyk kamishibai z kartami narracyjnymi.

 

Biblioteka zaprasza do korzystania z usług.

 

 

 

Pozycje
Kalendarz wydarzeń
Jubileusz - 100 lat PBW
Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych
Akademia Wartości
Biblioteka poleca
Materiały dydaktyczne
Otwarte Zasoby Edukacyjne
Wystawy
Gry planszowe
Poradnik Na Focha
Linki
Flaga narodowa Ukrainy
Ukraina  

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98
  fax (+48) 12 421 10 98

© 2023 PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.