Filia w Proszowicach

Zapytaj bibliotekarza

Required *

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (30-119), al. F. Focha 39.
  2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych właściwym dla Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie możliwy jest pod numerem tel. (12) 427 31 98 w. 16 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań szkoleniowo edukacyjnych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną.
  5. Pana/Pani dane osobowe przechowywane będą przez okres 3 miesięcy.
  6. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych oraz prawo do ich sprostowania.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania (pod warunkiem, że dane nie są już niezbędne do realizacji celów, w których zostały zebrane i nie występują nadrzędne prawnie uzasadnione podstawy przetwarzania).
  8. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Refresh Captcha  
  
Zapytaj bibliotekarza

pbw iwm logo 101px

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Filia w ProszowicachProszowice, 32-100

ul. 3 Maja 91

Telefon: (12) 386 12 28

 

Godziny otwarcia:

poniedziałek, czwartek: 10.00–17.00

wtorek, środa, piątek: 9.00–15.00

sobota nieczynne

 

Kierownik: mgr Renata Królikowska

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Biblioteka w Proszowicach jest Filią Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, to instytucja z pięćdziesięcioletnią historią. Powstała w styczniu 1957 roku. Została ona powołana na potrzeby lokalnej kadry pedagogicznej. Głównym organizatorem Biblioteki była Stanisława Rekowa, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr.1 w Proszowicach.
Przez cały okres działalności Filia borykała się z różnymi trudnościami. Do największych należy sytuacja lokalowa. Wciągu pięćdziesięciu lat istnienia Biblioteka kilkakrotnie zmieniała lokal. Obecnie Fili mieści się przy ulicy 3 Maja 91 w Proszowicach. Mimo wielu trudności, przez cały czas służyła potrzebom lokalnej społeczności.
Proszowicka Filia gromadzi zbiory w oparciu o zadania, jakie ma do spełnienia wobec swoich użytkowników i środowiska, w którym działa. Księgozbiór jest zatem kształtowany głównie dla potrzeb środowiska nauczycielskiego i studenckiego. Gromadzone zbiory to przede wszystkim w 70 % pedagogika i psychologia, pozostałe 30 % stanowi literatura popularnonaukowa oraz literatura piękna.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom czytelników Biblioteka gromadzi również regionalia tworząc przez to centrum wiedzy o regionie. W chwili obecnej znajduje się kilkanaście pozycji poświęconych zagadnieniom regionalnym. Są to : monografie, wycinki prasowe, przewodniki turystyczne.