Ikonki
KSIĄŻKI ONLINE
KSIĄŻKI ONLINE
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI
OFERTA EDUKACYJNA
OFERTA EDUKACYJNA

Filia w Proszowicach

Proszowice, 32-100

ul. 3 Maja 91

12 386 12 28

 

 

Godziny otwarcia:

poniedziałek, czwartek: 10.00–17.00

wtorek, środa, piątek: 9.00–15.00

 

Kierownik: mgr Renata Królikowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pedagogicznaproszowice.pl

 


 

Historia

Biblioteka w Proszowicach jest Filią Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - to instytucja z wieloletnią historią. Powstała ona w styczniu 1957 roku na potrzeby lokalnej kadry pedagogicznej. Głównym organizatorem Biblioteki była Stanisława Rekowa. Placówka w ciągu swojego istnienia kilkakrotnie zmieniała siedzibę. Obecnie Filia mieści się przy ulicy 3 Maja 91 w Proszowicach. Mimo wielu trudności, przez cały czas służyła potrzebom lokalnej społeczności.

 

Zbiory
Proszowicka Filia gromadzi zbiory w oparciu o zadania, jakie ma do spełnienia wobec swoich użytkowników i środowiska, w którym działa. Księgozbiór jest zatem kształtowany głównie pod potrzeby środowiska nauczycielskiego i studenckiego oraz osób dokształcających się i wszystkich zainteresowanych zbiorami. Gromadzone zbiory to głównie pedagogika i psychologia, pozostałe stanowi literatura popularnonaukowa oraz literatura piękna. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom czytelników Biblioteka gromadzi również regionalia, które stanowią bogate źródło wiedzy o regionie. W chwili obecnej znajduje się kilkanaście pozycji poświęconych zagadnieniom regionalnym - monografie, wycinki prasowe, legendy oraz przewodniki turystyczne.

 

Oferta
Biblioteka, oprócz podstawowej działalności związanej z udostępnianiem zbiorów, oferuje swoim użytkownikom różnego rodzaju konkursy, lekcje biblioteczne i tematyczne, zajęcia czytelnicze, warsztaty szkoleniowe, wystawy, działania profilaktyczne zapobiegające uzależnieniom. Najnowszą propozycją jest teatrzyk kamishibai z kartami narracyjnymi.

 

Biblioteka zaprasza do korzystania z usług.

 

 

 

Pozycje
Flaga narodowa Ukrainy
Ukraina   
Kalendarz wydarzeń
Materiały dydaktyczne
Otwarte Zasoby Edukacyjne
Biblioteka poleca
Gry planszowe
Wystawy
Akademia Wartości
Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych
Jubileusz - 100 lat PBW
Poradnik Na Focha
Pomocne linki oświatowe

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98

© 2024 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.