Na pierwszym planie dwie drewniane klamerki z czerwonymi sercami przypięte do regału z książkami. W tle wysokie regały z różnokolorowymi książkami.

Walentynki to coroczne święto zakochanych obchodzone 14 lutego. Do Polski obchody walentynkowe trafiły wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Popularność uzyskały jednak dopiero w latach 90. XX wieku. W tym dniu zakochani obdarowują się drobnymi upominkami.

Uczestniczki spotkania na wprost których stoją Panie przewodnicząca Stowarzyszenia Polonistów i Dyrektor PBW Kraków

17 stycznia w naszej Bibliotece odbył się XVIII ~noworocznie biblioteczny~ Salon Polonistyczny, czyli spotkanie sympatyków i członków Stowarzyszenia Polonistów. Jest to organizacja pozarządowa, z siedzibą przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, skupiająca aktywnych nauczycieli polonistów – pracujących i emerytowanych. Jej celem statutowym jest podnoszenie rangi nauczania języka polskiego jako języka narodowego poprzez różne formy aktywności.

Grafika z listem motywacyjnym

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie prowadzi nabór na stanowisko sekretarka / sekretarz

2020 © PBW Kraków