Filia w Myślenicach

Zapytaj bibliotekarza

Required *

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (30-119), al. F. Focha 39.
 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych właściwym dla Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie możliwy jest pod numerem tel. (12) 427 31 98 w. 16 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań szkoleniowo edukacyjnych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną.
 5. Pana/Pani dane osobowe przechowywane będą przez okres 3 miesięcy.
 6. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych oraz prawo do ich sprostowania.
 7. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania (pod warunkiem, że dane nie są już niezbędne do realizacji celów, w których zostały zebrane i nie występują nadrzędne prawnie uzasadnione podstawy przetwarzania).
 8. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Refresh Captcha  
  
Zapytaj bibliotekarza

pbw iwm logo 101px

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Filia w MyślenicachMyślenice, 32-400

ul. Żeromskiego 9

Telefon: (12) 272 05 07

 

Godziny otwarcia:

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 10.00 – 17.00

środa: 9.00 - 14.45

pierwsza i trzecia sobota każdego miesiąca: 9.00 – 14.00

 

Kierownik: mgr Krystyna Łętocha

http://www.pedagogiczna.myslenice.pl

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Zbiory Biblioteki

Księgozbiór to ponad 39 tysięcy voluminów o charakterze naukowym, głównie z dziedziny pedagogiki i psychologii. Profil zbiorów jest zgodny ze Statutem Biblioteki i potrzebami środowisk związanych z edukacją Większość księgozbioru to literatura naukowa z różnych dziedzin, niewielki procent księgozbioru stanowi literatura piękna (ok. 15%). Biblioteka nie posiada lektur szkolnych dla szkół niższych poziomów niż średni. Ważną częścią księgozbioru jest zbiór materiałów informacyjnych o regionie. Są to prace magisterskie, licencjackie i inne opracowania ofiarowane nam przez czytelników. Ponadto Biblioteka prenumeruje 19 tytułów czasopism w większości pedagogicznych i metodycznych oraz tygodnik "Gazeta Myślenicka".

W zbiorach bibliotecznych znajdują się także kasety video: edukacyjne (pakiet MEN-u), lektury do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, materiały na temat reformy edukacji oraz płyty CD jako dodatki do książek. W chwili obecnej zbiór ten liczy ponad 300 kaset VHS i płyt CD.

 

Lokal

Biblioteka Pedagogiczna w Myślenicach mieści się w odrestaurowanym Dworku Dolnowiejskim z XVIII wieku. Prace remontowe ukończono w 1990 roku i budynek przekazano Bibliotece. Nad rekonstrukcją zabytku czuwali architekci p.p. Basterowie pod kierunkiem prof. W. Zina. Obecny budynek Biblioteki to trzecia siedziba tej instytucji w ponad 50-letniej jej historii. Obiekt składa się z dwóch kondygnacji: parter mieści wypożyczalnię, czytelnię oraz 4 magazyny zbiorów. Na piętrze znajduje się jeden magazyn książek oraz pomieszczenia do opracowywania zbiorów o charakterze biurowym. Biblioteka posiada czytelnię na 12 osób czynną codziennie w godzinach otwarcia placówki. Od 2000 roku w Bibliotece działa "Galeria Bakałarz", w której wystawiane są prace nauczycieli powiatu myślenickiego.

Kadra Biblioteki:

W Bibliotece Pedagogicznej pracuje wraz z kierownikiem Filii czterech nauczycieli bibliotekarzy - wszyscy z wyższym wykształceniem oraz przygotowaniem pedagogicznym o różnych profilach: bibliotekoznawstwo, filologia polska, pedagogika. Większość nauczycieli posiada podwójnie kwalifikacje zawodowe i legitymuje się uprawnieniami do nauczania dwóch przedmiotów; drugim dyplomem ukończenia studiów. Pracownicy biblioteki oprócz obowiązków zawodowych mogą pochwalić się sporym dorobkiem naukowym. Opracowują ankiety, prowadzą prace badawcze, szkolenia dla innych nauczycieli, publikują artykuły na łamach czasopism pedagogicznych, psychologicznych i bibliotekarskich. Tworzą własne autorskie materiały, które później służą czytelnikom biblioteki.

Cykliczne imprezy organizowane przez Bibliotekę:

 • „Kup bibliotece książkę na gwiazdkę”
 • „Święto Bibliotek Szkolnych”
 • Warsztaty samokształceniowe dla nauczycieli-bibliotekarzy według ich pomysłów i zapotrzebowań.
 • Konkursy dla uczniów szkół powiatu myślenickiego (plastyczne, literackie, związane z edukacją regionalną, czytelniczą i medialną.