Filia w Wadowicach

Zapytaj bibliotekarza

Required *

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (30-119), al. F. Focha 39.
  2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych właściwym dla Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie możliwy jest pod numerem tel. (12) 427 31 98 w. 16 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań szkoleniowo edukacyjnych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną.
  5. Pana/Pani dane osobowe przechowywane będą przez okres 3 miesięcy.
  6. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych oraz prawo do ich sprostowania.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania (pod warunkiem, że dane nie są już niezbędne do realizacji celów, w których zostały zebrane i nie występują nadrzędne prawnie uzasadnione podstawy przetwarzania).
  8. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Refresh Captcha  
  
Zapytaj bibliotekarza

pbw iwm logo 101px

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Filia w WadowicachWadowice, 34-100
ul. Lwowska 24
Telefon: (33) 823-49-15

 

Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, piątek: 11.00–18.00

wtorek, czwartek: 9.00–16.00

sobota: 9.00–14.00

 

Kierownik: mgr Elżbieta Wójcicka

http://pedagogicznawadowice.wordpress.com/

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Biblioteka Pedagogiczna w Wadowicach, filia krakowskiej PBW, powstała w 1951 roku jako Pedagogiczna Biblioteka Powiatowa. Liczyła wówczas 30 czytelników, 750 woluminów i nie posiadała własnego lokalu. Dopiero od 1978 roku mieści się przy ulicy Lwowskiej 24 w centrum miasta, na parterze zabytkowego budynku.

Biblioteka gromadzi głównie literaturę z dziedziny pedagogiki, psychologii, socjologii, pozycje popularnonaukowe i poszukiwane tytuły z literatury pięknej. Jej mocnym atutem są pozycje kompletowane zgodnie z zapotrzebowaniami czytelników, czego dowodzi 100% wzrost w latach 90-tych zarówno liczby czytelników, jak i wypożyczeń.
Ogromnym ułatwieniem dla odwiedzających jest rozbudowana kartoteka zagadnieniowa wzbogacana rokrocznie o około 800 opisów w oparciu o prenumerowane czasopisma. Uznaniem wśród nauczycieli i studentów cieszy się księgozbiór czytelni, którą odwiedziło w 2006 roku 1600 osób (w 1992 roku – 411). Od 2006 roku w Bibliotece działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, jest ono wyposażone w 4 komputery z dostępem do Internetu oraz pakiet edukacyjnych programów multimedialnych.

Najwyższą oceną zasobów Biblioteki i pracy bibliotekarzy jest zadowolenie czytelników, którzy często stwierdzają, że biblioteka posiada tytuły niedostępne w innych placówkach.