Filia w Chrzanowie

Zapytaj bibliotekarza

Required *

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (30-119), al. F. Focha 39.
 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych właściwym dla Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie możliwy jest pod numerem tel. (12) 427 31 98 w. 16 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań szkoleniowo edukacyjnych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną.
 5. Pana/Pani dane osobowe przechowywane będą przez okres 3 miesięcy.
 6. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych oraz prawo do ich sprostowania.
 7. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania (pod warunkiem, że dane nie są już niezbędne do realizacji celów, w których zostały zebrane i nie występują nadrzędne prawnie uzasadnione podstawy przetwarzania).
 8. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Refresh Captcha  
  
Zapytaj bibliotekarza

pbw iwm logo 101px

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Filia w ChrzanowieChrzanów, 32-500

al. Henryka 53

Telefon: (32) 623 45 13

 

Szanowni Czytelnicy, informujemy, że w okresie od 5 września do 7 grudnia 2018 r. Biblioteka będzie nieczynna w związku z modernizacją pomieszczeń bibliotecznych w ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna.
Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy po remoncie.

Godziny otwarcia:

poniedzialek, wtorek, czwartek, piątek: 10.00–17.00

środa: 8.00–15.00

sobota: 8.30–14.00

 

Kierownik: mgr Bożena Mazur

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.biblioteka.pedagog.chrzanow.pl/

 Chrzanowska filia PBW w Krakowie mieści się w budynku przy al. Henryka 53 należącym do Związku Nauczycielstwa Polskiego. W bibliotece pracuje troje dyplomowanych nauczycieli-bibliotekarzy.
Liczba zgromadzonych zbiorów wynosi ogółem 30450 pozycji w tym:

 • druki zwarte - 28010 woluminów
 • czasopisma - 2149 roczników
 • materiały audiowizualne - 291 egzemplarzy

Aktualnie prenumerowanych jest 46 tytułów czasopism pedagogicznych, metodycznych i naukowych. Biblioteka gromadzi głównie pozycje z pedagogiki i psychologii, ale także z religioznawstwa, filozofii, socjologii, nauk ścisłych oraz wartościową literaturę piękną.
Do dyspozycji czytelników są katalogi: alfabetyczny, rzeczowy (według UKD) oraz czasopism. Biblioteka posiada także kartoteki: zagadnieniową, osobową, regionalną, literatura – opracowania, pisarze – opracowania, materiały repertuarowe, zestawienia bibliograficzne, bibliotekoznawstwo, materiały metodyczne (gromadzone według przedmiotów nauczania szkół), dla wychowania przedszkolnego oraz katalog zbiorów audiowizualnych.