Ikonki
KSIĄŻKI ONLINE
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
OFERTA EDUKACYJNA

Koncepcja pracy

Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie

Nasze cele:

Biblioteka służy wspieraniu procesu kształcenia i doskonalenia nauczycieli oraz innych osób uczących się i doskonalących.

Wspiera działalność szkół, w tym bibliotek szkolnych oraz wszystkich placówek działających na rzecz edukacji.

Biblioteka realizuje kierunki polityki oświatowej państwa ustalane przez Ministra Edukacji Narodowej.

Pracownicy Biblioteki tworzą sprawny i skuteczny zespół oparty na otwartości i dobrej komunikacji.

Nasze zadania:

  1. Biblioteka gromadzi, opracowuje, przechowuje i udostępnia specjalistyczne zbiory służące szeroko rozumianemu procesowi edukacji społeczeństwa.
  2. Biblioteka prowadzi działalność informacyjną promującą edukację permanentną.
  3. Biblioteka wspiera uczestników procesów dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, w szczególności nauczycieli w realizacji zajęć i w doskonaleniu zawodowym poprzez:
    • organizację konferencji, warsztatów, kursów, szkoleń i konsultacji dla nauczycieli w szczególności dla nauczycieli bibliotekarzy,
    • zajęcia dydaktyczne dla dzieci i młodzieży wszystkich etapów edukacji,
    • konkursy,
    • wystawy,
    • prelekcje, spotkania.
  4. Biblioteka inspiruje i promuje czytelnictwo.
  5. Biblioteka zapewnia kompetentną, systematycznie podnoszącą swoje kwalifikacje zawodowe kadrę pedagogiczną.
  6. Biblioteka systematycznie podnosi jakość i standard świadczonych usług bibliotecznych.
  7. Biblioteka stosuje różnorodne formy pracy i wdraża nowoczesne metody komunikacji z czytelnikiem.
  8. Biblioteka dąży do kompleksowej automatyzacji i informatyzacji procesów bibliotecznych.
  9. Biblioteka dba o kształtowanie swego pozytywnego wizerunku w środowisku.
  10. Biblioteka upowszechnia swoje osiągnięcia.
  11. Biblioteka rozpoznaje potrzeby i oczekiwania użytkowników i stosownie do nich kształtuje ofertę swoich usług.
  12. Biblioteka pozyskuje sojuszników wspierających jej działalność.
  13. Biblioteka współpracuje ze szkołami, placówkami oświatowymi, stowarzyszeniami i wszelkimi instytucjami działającymi na rzecz oświaty i kultury.
  14. Biblioteka prowadzi działalność naukowo-badawczą.

Pozycje
Flaga narodowa Ukrainy
Ukraina
Kalendarz wydarzeń
Materiały dydaktyczne
Otwarte Zasoby Edukacyjne
Biblioteka poleca
Gry planszowe
Wystawy
Akademia Wartości
Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych
Jubileusz - 100 lat PBW
Poradnik Na Focha
Pomocne linki oświatowe

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98