Baśniowy zamek w lesie. Na środku na kremowym owalnym tle napis: Hans Christian Andersen Baśnie. W lewym górnym rogu logotyp PBW w Krakowie.

Hans Christian Andersen „Baśnie”

„Baśnie” Andersena to niezaprzeczalne arcydzieło literatury dziecięcej, które przetrwało próbę czasu, pozostając niezmiennie magiczne i inspirujące przez wieki. Hans Christian Andersen, duński baśniopisarz i poeta, w XIX wieku stworzył niezliczoną ilość fascynujących opowieści, które nie tylko rozbudziły wyobraźnię dzieci, ale także wniosły głębokie przemyślenia dotyczące życiowych wartości i ludzkiego charakteru. Jego baśnie, takie jak "Calineczka", "Królowa Śniegu" czy "Brzydkie Kaczątko", stały się klasykami literatury dziecięcej, przekazywanymi z pokolenia na pokolenie.

Zachęcamy do wykorzystania poniższych bezpłatnych materiałów.

Scenariusze

Quizy

Interaktywne zadania

Ciekawostki, inspiracje

Materiały audiowizualne

Publikacje ze zbiorów PBW

• Baśnie / Hans Christian Andersen ; ilustrował: Jan Marcin Szancer. - Poznań : Oficyna Wydawnicza G&P, [2020].
  • Baśnie / Hans Christian Andersen. - Poznań : Media Rodzina, 2005.
  • Brzydkie Kaczątko / Hans Christian Andersen ; ilustrował: Janusz Grabiańki. - Warszawa : Nasza Księgarnia, 1973.
  • Dziecię elfów / Hans Christian Andersen ; ilustrowała: Olga Siemaszko. - Warszawa : „Nasza Księgarnia”, 1988.

Artykuły z czasopism  ze zbiorów PBW