Na kolorowym tle w formie kleksów, po lewej stronie na gałęzi siedzący czarny szpak. Po prawej stronie napis Akademia Pana Kleksa. Pod spodem logotyp PBW w Krakowie

Jan Brzechwa „Akademia Pana Kleksa”

Pierwsze wydanie książki autorstwa Jana Brzechwy zostało opublikowane w 1946 roku. Zostało ono zilustrowane przez Jana Marcina Szancera. Kontynuacją „Akademii Pana Kleksa” są „Podróże pana Kleksa” z 1961 roku oraz „Tryumf pana Kleksa” z 1965 roku. Fantastyczne opowieści o niezwykłej Akademii wciąż bawią dużych i małych czytelników.

Zachęcamy do wykorzystania poniższych bezpłatnych materiałów.

Scenariusze

Kart pracy

Quizy

Publikacje ze zbiorów PBW

• Akademia pana Kleksa / Jan Brzechwa ; ilustrował Jan Marcin Szancer. - Poznań : Gościański & Prętnicki, [2016].
  • Akademia pana Kleksa / Jan Brzechwa ; [il. Jacek Skrzydlewski]. - Wrocław : Siedmioróg, 2006.
  • Akademia pana Kleksa / Jan Brzechwa ; il. Jakub Kuźma. - Wyd. 2. - Warszawa : Wydawnictwo Sara, 2007.

Artykuły z czasopism ze zbiorów PBW

• Akademia pana Kleksa : konkurs / Janina Witek. // Biblioteka w Szkole. - 2014, nr 1, s. 17-18
  • "Akademia pana Kleksa" : konkurs ze znajomości książki / Beata Maciąg. // Biblioteka w Szkole. - 2018, nr 2, s. 20-21
  • Szkoła marzeń - lekcja kleksografii w Akademii Pana Kleksa : scenariusz lekcji języka polskiego dla klasy IV szkoły podstawowej / Mateusz Błażejewski. // Wychowawca. - 2016, nr 10, s. 33-34