Po prawej stronie w odcieniach pomarańczu krasnoludek czytający książkę, po lewej napis: Magiczny świat opowieści. Lektury - quizy i ciekawostki

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowszym cyklem „Lektury – quizy i ciekawostki”, w którym co miesiąc będziemy publikować różnorodne materiały edukacyjne dotyczące wybranej lektury.

W tym miesiącu cykl poświęcony będzie powieści „Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnára.

 

ZACHĘCAMY DO ZABAWY!

👇

Na niebieskim tle leżą dwa egzemplarze książki "Chłopcy z Placu Broni". Powyżej znajdują się czerwono-zielone flagi.

Ojczyzna jest ważna dla każdego człowieka. Dla grupy chłopców pod przywództwem Janosza Boki ojczyzną stał się plac, w obronie którego byli w stanie poświęcić zdrowie, a nawet życie. Opowieść o niezwykłej przyjaźni, oddaniu, honorze, poszanowaniu zasad oraz odwadze bawi i uczy niezmiennie od prawie 120 lat.

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy propozycje aktywności, które można wykorzystać podczas omawiania lektury oraz bazę przydatnych materiałów edukacyjnych o niezwykłej grupie przyjaciół.

 

Materiały edukacyjne:

 

Scenariusze zajęć:

 

Film:

 

Audiobook:

 

Materiały ze zbiorów Biblioteki:

 Czerwona okładki książki "Opowieść Wigilijna" na tle 3 zielonych choinek z kart katalogowych

Najbardziej magiczna i klimatyczna lektura szkolna, lubiana i chętnie czytana przez niemal każdego ucznia. Książka jest idealną propozycją na zimowe wieczory, szczególnie w tym świątecznym czasie, kiedy wszyscy na chwilę stajemy się dziećmi.

Front kolorowej okładki książki Dzieci z Bullerbyn na półce z książkami

Opowieść o dzieciach z Bullerbyn to ukochana lektura z dzieciństwa kilku pokoleń czytelników. Książka opisuje codzienne życie małych bohaterów i ich rodziców w małej szwedzkiej wiosce Bullerbyn. Powieść zaliczana do klasyków literatury dziecięcej jest pełna uroku, ciepła i humoru. Idealna pozycja dla młodych czytelników wkraczających w świat lektur szkolnych.

Front okładki książki "Dziadek i Niedźwiadek" na półce z różnokolorowymi książkami stojącymi grzbietem

Miś za służbie w armii. Brzmi niezwykle, ale zdarzyło się naprawdę. Niedźwiedź stał się swoistą maskotką oraz oddanym przyjacielem żołnierzy z 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii Wojska Polskiego. O jego losach możecie poczytać w książce Łukasza Wierzbickiego „Dziadek i niedźwiadek”. Pozycja ta została wpisana na listę lektur szkolnych, dlatego zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy w interaktywnym quizie.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98
  fax (+48) 12 421 10 98

2021 © PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.