I Nowe Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych

Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

     Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie ma zaszczyt zaprosić na

Nowe Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych,

które odbędzie się

w dniach 16–17 czerwca 2016 r.

w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie.

Temat konferencji brzmi:

Czytelnictwo - nowa jakość.

 

     Zgodnie z koncepcją Ministerstwa Edukacji Narodowej od 1 stycznia 2016 r. biblioteki pedagogiczne poszerzają swój zakres działań, pełniąc rolę placówek organizujących i prowadzących wspomaganie szkół i placówek z uwzględnieniem polityki oświatowej państwa oraz wyników i wniosków z nadzoru pedagogicznego.

     Nowe Forum będzie miejscem spotkań nauczycieli, bibliotekarzy, przedstawicieli instytucji kultury, szeroko rozumianego środowiska oświatowego i naukowego, a w szczególności specjalistów i ekspertów z dziedziny pedagogiki, socjologii, psychologii i bibliotekoznawstwa.

     Nowe Forum będzie promować wszelkie formy współpracy i działań w partnerstwie na rzecz podnoszenia jakości oświaty. Będzie miejscem do wymiany doświadczeń i upowszechniania dobrych praktyk.

     Tegoroczny temat Forum jest okazją do spotkania wszystkich, dla których czytanie jest przedmiotem szczególnej troski i uwagi.

     Lata 2016–2020 zostały objęte projektem „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.

     Za promocję czytelnictwa jesteśmy odpowiedzialni wszyscy, zwłaszcza przedstawiciele szkolnictwa poszczególnych szczebli oraz pracownicy bibliotek. Znaczącą rolę pełni w tym względzie biblioteka pedagogiczna jako placówka oświatowa. To na nas spoczywa odpowiedzialna rola edukowania przez literaturę. Biblioteki pedagogiczne zawsze aktywnie włączały się w promocję czytelnictwa, stąd posiadają wieloletnie doświadczenie w tym zakresie. Podczas Forum zapraszamy do podzielenia się wiedzą, pomysłami i dokonaniami w obszarze nam najbliższym – promowaniu książki. Jeśli nie zaszczepimy w dzieciach miłości do literatury, to jako dorośli nie będą czytać. Biblioteki pedagogiczne od lat goszczą najmłodszych, organizują zajęcia, warsztaty i imprezy dla przedszkolaków i uczniów. Odkrywają przed młodymi ludźmi uroki słowa pisanego, inspirują do zgłębiania tajników świata, zachwycają literaturą piękną czy podróżniczą. Ponadto organizują konkursy literackie, recytatorskie, wystawy, parady postaci z bajek i inne zajęcia edukacyjne. Pedagogom zaś dostarczają fachowej literatury oraz wspierają w działaniach dydaktyczno-wychowawczych. Oprócz stosowania tradycyjnych form i metod, sięgają także po nowoczesne narzędzia i nośniki treści – audiobooki, e-booki, czytniki, tablety i smartfony.

     Młode pokolenie poznaje świat inaczej – pokażmy, że w świecie cyfrowym jest także miejsce dla książek. Do udziału w spotkaniu zachęcamy zarówno bibliotekarzy-praktyków, jak i bibliologów, pedagogów oraz specjalistów wszystkich dziedzin, dla których książka, a w szczególności zagadnienia związane z czytelnictwem i edukacją stanowią podstawę do działań i badań.

Zapraszamy do Krakowa!

Organizatorzy

Wydawnictwo Pedagogiczne ZNP
Slider
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
  Telefon: 12 421 10 98
  Fax: 12 421 10 98

2020 © PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.