X Konkurs Filialny
„Zostań ilustratorem książek”
Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych powiatów krakowskiego i gminy miejskiej Kraków, miechowskiego, oświęcimskiego, proszowickiego. Uczestnicy mieli możliwość samodzielnego wykonania ilustracji okładki do ulubionej książki techniką malarską z użyciem farb plakatowych lub akwarelowych.
Rozstrzygnięcie pierwszego etapu konkursu nastąpiło 19 kwietnia 2024 r. Spośród wszystkich nadesłanych prac, Jury wyłoniło następujące osoby, których prace zostały zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu:
miasto i gmina Kraków
-
Zuzanna Duma, Szkoła Podstawowa nr 129 im. Kornela Makuszyńskiego w Krakowie;
-
Hanna Waligóra, Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Joanny Beretty Molli w Krakowie;
-
Helena Adamczewska, Szkoła Podstawowa nr 31 im. Dra Henryka Jordana w Krakowie;
-
Lilianna Płońska, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12, Szkoła Podstawowa nr 13 w Krakowie;
-
Jerzy Ogiela, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 98 im. Henryka Sienkiewicza w Krakowie.
powiat krakowski
-
Emilia Knafel, Szkoła Podstawowa w Niedźwiedziu;
-
Oliwia Lelonek, Zespół Szkolno–Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Przegini Duchowej;
-
Franciszek Kowalczyk, Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach;
-
Robert Biliuk, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zielonkach;
-
Jana Żurek, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Bibicach.
powiat miechowski
-
Alicja Śliwa, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Miechowie;
-
Aleksandra Jędruch, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Miechowie;
-
Julia Wydymus, Szkoła Podstawowa w Pogwizdowie;
-
Larysa Żak, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Miechowie;
-
Alicja Lemczyk, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Miechowie.
powiat oświęcimski
-
Natasza Merta, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 im. Wandy Chotomskiej w Przecieszynie;
-
Laura Stefaniak, Szkoła Podstawowa im. Artura Grottgera w Porębie Wielkiej;
-
Eliza Madeja, Szkoła Podstawowa Sportowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 8 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oświęcimiu;
-
Wiktoria Chromy, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Głębowicach;
-
Zofia Sajdak, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 im. Wandy Chotomskiej w Przecieszynie.
powiat proszowicki
-
Aleksandra Maj, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Proszowicach;
-
Maria Makowska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Proszowicach;
-
Blanka Skalska-Mietła, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Brzesku;
-
Olaf Michalski, Szkoła Podstawowa w Łętkowicach;
-
Kamila Patej, Szkoła Podstawowa w Łętkowicach.
Finał konkursu zostanie rozstrzygnięty 8 maja 2024 roku.
Wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się 15 maja w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie (al. F. Focha 39).
Gratulujemy i dziękujemy za wszystkie nadesłane prace!