Na kremowym tle na środku napis: Zostań ilustratorem książek. Dziesiąty konkurs filialny dla uczniów klas 1-3 - szczegóły w regulaminie. Pod spodem logotyp PBW w Krakowie. W rogach pędzle, paleta malarska, liście i otwarta książka na której siedzi motylek.

„Zostań ilustratorem książek” - konkurs dla uczniów klas I-III szkół podstawowych

Zapraszamy uczniów klas I-III szkół podstawowych wraz z opiekunami do wzięcia udziału w X Konkursie Filialnym „Zostań ilustratorem książek” na wykonanie ilustracji okładki do ulubionej książki.

Cele: promocja czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci, pobudzanie kreatywności, kształtowanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej, rozwijanie zainteresowań i umiejętności twórczych uczniów.

Adresaci: uczniowie klas I-III szkół podstawowych z powiatów: krakowskiego i gminy miejskiej Kraków, miechowskiego, oświęcimskiego, proszowickiego.

Zadanie: wykonanie ilustracji okładki do ulubionej książki, w formacie A4, techniką malarską z użyciem farb plakatowych lub akwarelowych.

Zgłoszenia: forma zgłoszenia prac wraz z wymaganymi dokumentami zawarta jest w Regulaminie.

Terminy:

12 IV 2024
ostateczny termin dostarczenia prac do Filii (etap I)

19 IV 2024
ogłoszenie wyników etapu pierwszego

8 V 2024
ogłoszenie wyników etapu drugiego

15 V 2024
wręczenie nagród laureatom konkursu w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie (al. F. Focha 39)

Prace należy składać osobiście lub przesłać pocztą (decyduje data stempla pocztowego) w terminie do 12 kwietnia 2024 roku na adres Filii z danego powiatu:

Gmina miejska Kraków

Filia PBW w Nowej Hucie, os. Kościuszkowskie 2A

Powiat miechowski

Filia PBW w Miechowie, ul. Ks. Skorupki 4
32-200 Miechów

Powiat oświęcimski

Filia PBW w Oświęcimiu, ul. Bema 4
32-600 Oświęcim

Powiat proszowicki

Filia PBW w Proszowicach, ul. 3 Maja 91
32-100 Proszowice

Powiat krakowski oraz miasto Słomniki

Filia PBW w Słomnikach, ul. Kościuszki 26
32-090 Słomniki

Informacje o konkursie:

PBW Kraków Filia w Nowej Hucie
tel. 12 644 00 09

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!