Ikonki
KSIĄŻKI ONLINE
KSIĄŻKI ONLINE
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI
OFERTA EDUKACYJNA
OFERTA EDUKACYJNA
Na różowym tle niebieskie kwiaty i napis: Małopolski konkurs recytatorski "Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym"

Laureaci II edycji Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym”

W dniu 22 listopada 2023 roku w niesamowitych wnętrzach Piwnicy pod Baranami odbył się finał II edycji Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym”.

Mamy zaszczyt poinformować, iż Laureatami Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym" w 2023 roku zostali:

 

I miejsce - Miłosz Wagnerowski
ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Tarnowie,

II miejsce - Ewa Szczupak
z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Witeradowie,

III miejsce - Eva Özcan
z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Borzęcinie Dolnym.

 

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a nauczycielom - za opiekę i pracę nad przygotowaniem uczniów do występu.

 

Pierwszy etap konkursu odbył się w szkołach na początku października i wyłonił 191 uczniów z  75 szkół położonych w 62 miejscowościach województwa małopolskiego. Eliminacje w gminach pozwoliły dokonać wyboru 117 uczniów, zaś współzawodnictwo na szczeblu powiatowym sprawiło, że do udziału w etapie wojewódzkim zakwalifikowało się 45 uczestników z całej Małopolski.

 

Organizatorem konkursu było Województwo Małopolskie - Departament Edukacji.

Patronat Honorowy nad konkursem objęła Pani Barbara Nowak - Małopolski Kurator Oświaty.

Nasza Biblioteka pełniła funkcję Koordynatora wydarzenia, a partnerami były Biblioteka Pedagogiczna w TarnowiePedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu.

 

Przesłuchania eliminacji wojewódzkich - oprócz emocji związanych z konkursową rywalizacją - były dla uczestników okazją do zanurzenia się w niezwykłą atmosferę Piwnicy pod Baranami i pogłębiły poczucie uczestnictwa w tradycji kulturalnej krakowskich artystów. Ze ścian spoglądali na nas Piotr Skrzynecki, Ewa Demarczyk, Wisława Szymborska, Marek Grechuta, Wiesław Dymny… Pod ich wspierającym spojrzeniem młodzi ludzie z różnych zakątków województwa prezentowali swoje pasje literackie i zdolności artystyczne. Może ktoś z nich wróci kiedyś na tą scenę?

Rywalizację oceniała Wojewódzka Komisja Konkursowa w składzie:

Kinga Hechsman - polonistka i nauczycielka bibliotekarka w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - Filii w Myślenicach,

Joanna Kawalec - kierownik zespołu ds. Inicjatyw Edukacyjnych Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego,

Kamila Klimczak - aktorka Teatru Bagatela,

Anna Młynarczyk  - nauczycielka bibliotekarka w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie,

Andrzej Popiel - aktor Teatru Słowackiego,

Joanna Powierska-Szczucińska - starszy inspektor w zespole ds. Inicjatyw Edukacyjnych Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego,

Małgorzata Słodykiewicz - referent w zespole  ds. Inicjatyw Edukacyjnych Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, nauczyciel polonista,

Małgorzata Stachurska - polonistka i nauczycielka bibliotekarka w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

 

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się podczas Gali Finałowej Konkursu 8 grudnia 2023 r. o godz. 11.00 w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie, na którą zapraszamy laureatów oraz wszystkich finalistów etapu wojewódzkiego.

 

Pozycje
Flaga narodowa Ukrainy
Ukraina  
Kalendarz wydarzeń
Materiały dydaktyczne
Otwarte Zasoby Edukacyjne
Biblioteka poleca
Gry planszowe
Wystawy
Akademia Wartości
Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych
Jubileusz - 100 lat PBW
Poradnik Na Focha
Pomocne linki oświatowe

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98

© 2024 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.