Na środku grafika Narodowego Czytania 2022. Po prawej stronie logo Biblioteki. U góry napis Narodowe Czytanie 2022. Fotorelacja.

Narodowe Czytanie 2022 📸 fotorelacja

Nasza Biblioteka od lat włącza się w obchody Narodowego Czytania. W tym roku wspólną lekturą były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Narodowe Czytanie 2022 świętowaliśmy wspólnie podczas Bajkowego Pikniku z książką. Fragmenty „Ballad i romansów” czytała Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Pani Marta Malec-Lech, Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Pan Dariusz Styrna, Kierownik Zespołu ds. Szkolnictwa Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Pani Agata Tatara Dyrektor naszej Biblioteki Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. H. Kołłątaja w Krakowie Pani Anna Piotrowska, a także chętni uczestnicy Pikniku.

Przygotowaliśmy również warsztaty dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, którzy, wraz z opiekunami, aktywnie w nich uczestniczyli. Uczniowie odkryli niezwykłe fakty i ciekawostki z życia Adama Mickiewicza, wzięli udział w interaktywnej grze literackiej, czytali fragmenty dzieła, podziwiali wystawę różnych wydań książek autora ze zbiorów Biblioteki oraz mogli przybić pamiątkowy stempel na własny egzemplarz „Ballad i romansów”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólne czytanie i zachęcamy do udziału w przyszłym roku!