W ramach upamiętnienia Roku Św. Maksymiliana Marii Kolbego i 80. rocznicy Jego śmierci Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Centrum Św. Maksymiliana w Harmężach oraz Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Oświęcimiu zaprosiły szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z województwa małopolskiego do wzięcia udziału w konkursie
„Święty Maksymilian patronem trudnych wyborów”
Głównym celem konkursu było propagowanie wiedzy o życiu i działalności Św. Maksymiliana oraz przybliżenie biografii i myśli Świętego. Zadaniem uczestników było: wykonanie kolażu, stworzenie animacji poklatkowej lub nagranie audycji w formie podcastu.
W konkursie brało udział 68 prac wykonanych przez małopolskich uczniów z 31 szkół.
Podsumowanie konkursu "Św. Maksymilian patronem trudnych wyborów" oraz uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się: 28 czerwca (poniedziałek) 2021 r. o godz. 11.00 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie (al. F. Focha 39, 30-119 Kraków) w Czytelni (I p.).
Uczniowi może towarzyszyć jeden opiekun. Bardzo prosimy nauczycieli o potwierdzenie udziału na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wszystkie prace osób, które wzięły udział w konkursie można zobaczyć na bibliotecznym kanale YouTube.
Do oceny prac powołano dwie komisje.
Komisja dla gr. I i II
Przewodnicząca Komisji
Iwona Gibas
Członek Zarządu Województwa Małopolskiego
Członkowie
Grażyna Polak
Nauczyciel konsultant Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Oświęcimiu
Barbara Blonski
Nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Szlacheckiej
Małgorzata Bzibziak
Kierownik Filii w Oświęcimiu Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie
Komisja dla gr. III i IV
Przewodnicząca Komisji
Marta Malec-Lech
Członek Zarządu Województwa Małopolskiego
Członkowie
Barbara Ledwoń
Wicedyrektor Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli ds. Ośrodka w Oświęcimiu
dr Tomáš Agat Blonski
Adiunkt na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie
o. Arkadiusz Bąk
Centrum Św. Maksymiliana w Harmężach
Asystent Diecezjalny Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” Diecezji Bielsko-Żywieckiej
WYNIKI KONKURSU
I grupa – klasy 1-2 SP
I miejsce
Maksymilian Sękowski
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Harmężach
II miejsce
Magdalena Burek
Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Przebieczanach
III miejsce
Natalia Giełczyńska
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Targu
II grupa – klasy 3-4 SP
I miejsce
Michał Koszyk
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 im. Marii Konopnickiej w Limanowej
II miejsce
Kacper Zieliński
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bachowicach
III miejsce
Aleksandra Chrapczyńska
Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Grojcu
III grupa – klasy 5-8 SP
I miejsce
Kajetan Gaździcki
Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Widomej
II miejsce
Weronika Szojda
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4
im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu
III miejsce
Alan Markowski
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bulowicach
IV grupa – szkoły ponadpodstawowe
Wyróżnienia
Victoria Miśkowicz
Publiczne Liceum Ogólnokształcące Zgromadzenia Sióstr Augustianek
im. Św. Rity w Krakowie
Karolina Taraszka
IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Tarnowie
Opiekunowie zwycięzców konkursu zostaną poinformowani o terminie i miejscu wręczenia dyplomów i nagród.
Serdecznie gratulujemy laureatom.
Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace!