Na tle bibliotecznych regałów siedzą przed ekranami komputerów - po lewej Marta Jesionek, po prawej Karol Baranowski - nauczyciele bibliotekarze z naszej biblioteki.

„Aplikacje dla mózgu” - zajęcia online

Dnia 17.03.2021 roku, w ramach odbywającego się obecnie Tygodnia Mózgu, odbyły się zajęcia online „Aplikacje dla mózgu”.

W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Szlacheckiej, a przeprowadzili je Marta Jesionek oraz Karol Baranowski - nauczyciele bibliotekarze z naszej biblioteki.

Podczas zajęć uczniowie poznali podstawowe funkcje mózgu, jego najważniejsze potrzeby niezbędne do prawidłowego funkcjonowania oraz aplikacje rozwijające kreatywność, spostrzegawczość, a także poprawiające pamięć krótkotrwałą oraz długotrwałą. Prowadzący przybliżyli również narzędzia pomocne przy wyrabianiu sobie dobrych nawyków w nauce oraz codziennym życiu.

Spotkanie odbyło się za pomocą komunikatora Zoom, do przeprowadzenia interaktywnych zajęć użyto platformy Genial.ly oraz webowego narzędzia Kahoot. Uczniowie chętnie brali czynny udział w zajęciach, a dla prowadzących było to ciekawe i inspirujące doświadczenie.

Na tle regałów bibliotecznych ekran komputera z wyświetlonym na seledynowym tle mózgiem i białym napisem "Aplikacje dla mózgu". Po obu stronach monitora leżą na biurku trzy książki o tematyce poświęconej różnym aspektom mózgu. Na czarnej klawiaturze komputera widoczne są męskie ręce.