Warsztaty dla nauczycieli „Sztuka komiksu” - fotorelacja

19. listopada w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie odbyły się warsztaty dla nauczycieli pt. Sztuka komiksu. Uczestnicy poznali specyficzną budowę komiksów i bogatą historię dokumentów tego typu.

Bliżej omówione zostały wybrane komiksy cieszące się od wielu lat dużą popularnością (m.in. Tytus, Romek i A'Tomek, Kajko i Kokosz, Asteriks) a także te, które wzbudzają pewne kontrowersje (Maus, Persepolis).

W części praktycznej zajęć nauczyciele projektowali poszczególne elementy komiksu - postacie, ich zachowanie i emocje; uzupełniali fragmenty ilustracji swoimi pomysłami oraz inscenizowali wybrane sceny z Asteriksa wykorzystując komiksowe dymki. Przedstawione formy pracy mogą być wykorzystane na zajęciach w bibliotece szkolnej i świetlicy zarówno przez pojedynczych uczniów jak i w pracy zespołowej, a także w formie konkursu.

2019 © PBW Kraków
Dalsze informacje OK