📣 Uwaga, w związku z przeprowadzanymi pracami serwisowymi w dn. 16 lipca 2019 r. nastąpi przerwa w dostępie do katalogu elektronicznego OPAC i bazy online artykułów. Przepraszamy za utrudnienia.

Biblioteka na Pikniku Rodzinnym – fotorelacja

Od 12 do 22 maja 2019 odbywają się Małopolskie Dni Rodziny.

Inauguracją wspólnego świętowania były Pikniki Rodzinne, w tym największy w krakowskim Parku Jordana, zorganizowany przez Województwo Małopolskie oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.

Na stoisku naszej Biblioteki, bardzo chętnie odwiedzanym przez rodziny, czekało wiele atrakcji, m.in.: ciekawostki o Parku i jego założycielu, interaktywny quiz wiedzy o Krakowie z loterią gadżetów, rozgrywki gier planszowych, wielkie bańki mydlane, wspólne kolorowanie i sprawdzanie efektów w aplikacji 3D, wykonywanie zakładek do książek, możliwość przeniesienia się w Kosmos dzięki okularom VR. Uczestnicy Pikniku mieli także możliwość zapisywania swoich pierwszych skojarzeń do zaproponowanego przez nas zdania: „Biblioteka jest…”.

Nie zabrakło również konkursów: rodziny brały udział w interaktywnej grze terenowej z wykorzystaniem kodów QR „Poznaj tajemnice Parku Jordana”* oraz w zabawie polegającej na ułożeniu jak największej ilości wyrazów z „rozsypanych” liter składających się na słowo „BIBLIOTEKA”.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko za wspólną zabawę i wszelkie słowa uznania. Serdecznie zapraszamy Państwa do Biblioteki!

*Nieodebrane nagrody za udział w grze terenowej dostępne są w Bibliotece. Prosimy o wcześniejszy kontakt z Wydziałem Współpracy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., kom. 570-298-500).

2019 © PBW Kraków
Dalsze informacje OK