Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Co roku 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Tego dnia świętujemy także urodziny duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony w 1967 r. przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY) aby promować piękną literaturę i grafikę dla młodego czytelnika. Od tamtej pory każdego roku rolę gospodarza święta pełni inne państwo. W tym roku zaszczyt ten przypadł łotewskiej sekcji IBBY.

Czytanie dziecku niesie ze sobą wiele pozytywnych skutków, m.in. zaspokaja potrzeby emocjonalne naszych pociech, wzmacnia więź pomiędzy rodzicem a dzieckiem, uczy języka, rozwija słownictwo, trenuje logiczne myślenie, rozwija wyobraźnię, poprawia koncentrację.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzania naszej Biblioteki, gdzie znajdziecie wiele ciekawych pozycji dla małych czytelników!Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci 2019

2019 © PBW Kraków
Dalsze informacje OK