Biblioteka PARTNEREM konferencji na temat wielokulturowości, 3.10.2018

3 października 2018 roku w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 12 odbyła się konferencja na temat wielokulturowości zorganizowana przez Związek Stowarzyszeń MULTIKULTURA.
Nasza Biblioteka miała przyjemność być partnerem wydarzenia.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele różnych środowisk i instytucji, które wspierają nauczycieli uczących w klasach wielokulturowych.

Pani Magdalena Mazur, dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 w Krakowie, powitała uczestników i przedstawiła prelegentów. Pani Dyrektor opowiedziała o edukacji wielokulturowej na przykładzie kierowanej przez siebie Placówki.

Kolejną prelegentką była Pani Urszula Majcher-Legawiec, doradca metodyczny ds. wielokulturowości oraz pedagog w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi w Krakowie. P. Majcher-Legawiec omówiła rolę i zadania doradcy metodycznego do spraw wielokulturowości w kontekście zadań Poradni.

Następnie głos zabrali członkowie Związku Stowarzyszeń Multikultura. Pan Andrzej Białko zaprezentował międzynarodowe działania podnoszące świadomość na temat wielokulturowości i różnorodności oraz metodologię CLIM (naukę kolektywną w klasach wielokulturowych) do zastosowania na zajęciach. Z kolei Pan Piotr Kowalski przedstawił praktyczne zastosowanie opracowanego systemu eLearning, który można wykorzystać w szkołach i placówkach oświatowych.

Ostatnią prelegentką była Pani Anna Walska-Golowska, przedstawicielka naszej Biblioteki. Nakreśliła rolę Biblioteki w obszarze edukacji, w tym wielokulturowej, przy wykorzystaniu prezentacji: Mieszanka krakowska… Podążaj śladami wielu kultur z biblioteką.

Na koniec uczestnicy mogli podzielić się doświadczeniami z pracy w klasach wielokulturowych oraz opowiedzieć o metodach, które najbardziej się u nich sprawdzają.

Organizatorzy przekazali uczestniczącym w spotkaniu płyty z edukacyjną grą komputerową „Fairy Land”, dostępną w angielskiej, polskiej, włoskiej i francuskiej wersji językowej. Gra inspirowana legendami z czterech stron świata trafi do naszych zbiorów.

Bardzo dziękujemy Związkowi Stowarzyszeń Multikultura oraz Dyrekcji SP z OI nr 12 za zaproszenie do uczestnictwa w wydarzeniu.

2019 © PBW Kraków
Dalsze informacje OK