Ikonki
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI
OFERTA EDUKACYJNA
Na beżowym tle napis „Jak zainteresować młodzież szkolną poprawną polszczyzną?”, w prawym dolnym rogu czarny logotyp biblioteki.

Spotkanie z dr. hab. Maciejem Malinowskim, językoznawcą - „Jak zainteresować młodzież szkolną poprawną polszczyzną?”

Serdecznie zapraszamy na spotkanie

z dr. hab. Maciejem Malinowskim

profesorem Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu,

krakowskim językoznawcą i popularyzatorem poprawnej polszczyzny.

Profesor jest autorem wydanych ostatnio książek „Polszczyzna, głuptasie! Dylematy poprawno-ściowe i ciekawostki” (Wydawnictwo Naukowe „Śląsk”, Katowice 2022) oraz „Ożeż ty!, polszczyzno. Wątpliwości użytkowników języka i wyjaśnienia lingwistyczne” (Wydawnictwo „Księgarnia Akademicka”, Kraków 2022).

Spotkanie będzie okazją do wysłuchania wykładu zacnego gościa o rozmaitych zawiłościach i ciekawostkach współczesnego języka polskiego, a także do wymiany myśli i refleksji o stanie polszczyzny młodych ludzi. Serdecznie zapraszamy do udziału w dyskusji i zadawania pytań.

Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek autora po preferencyjnej cenie i uzyskania autografu.

Adresaci: nauczyciele, bibliotekarze, miłośnicy słowa, wszyscy zainteresowani

Termin: 15.11.2022 (wtorek), godz. 16.00-18.00

Zgłoszenia: poprzez FORMULARZ

Miejsce: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja, al. F. Focha 39

Dr hab. Maciej Malinowski, językoznawca

dr hab. MACIEJ MALINOWSKI, prof. Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu (Wydział Nauk Społecznych i Sztuki, Katedra Public Relations i Reklamy).

Przez wiele lat adiunkt i profesor w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie oraz kierownik Studium Dziennikarskiego UP.

Wielki popularyzator pięknej i poprawnej polszczyzny, od 2002 roku felietonista językowy w ogólnopolskim tygodniu „Angora”, autor bloga www.obcyjezykpolski.pl.

Pozycje
Jubileusz - 100 lat PBW