Image is not available
W okresie Świąt Wielkanocnych:
  1. 19 kwietnia (Wielki Piątek) Biblioteka czynna 8.30-14.30,
  2. 20 kwietnia (Wielka Sobota), 22 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny) Biblioteka będzie zamknięta.
Czytelnik – użytkownik – klient
6-7 czerwca 2019 r.
Zapraszamy!
ZACZYTANY NAUCZYCIEL
Image is not available

Trwa IV. edycja konkursu!

Play
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych

Festiwal Literatury dla Dzieci

Konferencja
środa, 21 listopada 2018 09:00 - 13:00
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha - ul. Marii Konopnickiej 26, Kraków

Konferencja dla bibliotekarzy i nauczycieli

"Nie tylko przygody - o książkach, które uczą, leczą i zapobiegają"

Jak co roku w ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci organizowana jest jednodniowa konferencja dla bibliotekarzy i nauczycieli poświęcona wybranym zagadnieniom związanym z literaturą dla dzieci i młodzieży. W tym roku tematem będą tzw. trudne tematy podejmowane przez najnowszą – polską i obcą – literaturę dla dzieci. Bezpieczeństwo w internecie, traumy, kryzysy czy inne problemy poruszane w skali makro, ale też na poziomie indywidualnego doświadczenia, czy też kwestie związane z degradacją środowiska naturalnego są coraz silniej obecne we współczesnej literaturze dla młodego czytelnika. W tym kręgu tematycznym poruszać się będą tegoroczni prelegenci: Małgorzata Chrobak, Weronika Kostecka, Grażyna Lasoń-Kochańska, Maria Molicka, Tomasz Majkowski. Ich zadaniem będzie przedstawienie najciekawszych utworów literackich z tego obszaru oraz zaprezentowanie metod pracy z nimi.

(oprac. na podstawie informacji od Organizatorów)

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie ma zaszczyt być partnerem konferencji.

Czas i miejsce:

21 listopada (środa) w godz. 9.00-13.00
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
ul. Marii Konopnickiej 26, Kraków

Program: link do strony

Limit miejsc wyczerpany. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia.

Kontakt do Organizatorów: Kinga Wojnicka Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 530 679 138

• środa, 21 listopada 2018 09:00 - 13:00

Wspierane przez iCagenda