31 stycznia o godz. 14.00 w Czytelni Głównej odbędzie się finisaż wystawy malarstwa Marii Wawrzak. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

Artystka maluje od r. 2010. Swoje pasje i zdolności realizuje w Klubie „Kuźnia” pod kierunkiem Ernesta Ogórka, w Dworku Białoprądnickim pod opieką Małgorzaty Wasilewskiej oraz w Galerii Sztuki Grodzka pod troskliwym okiem Elżbiety Jaros-Wasilewskiej.

W naszej Bibliotece ferie zimowe przepełnione były nauką w atmosferze zabawy. W specjalnej ofercie edukacyjnej znalazły się różnorodne warsztaty i gry. Uczniowie małopolskich szkół licznie nas odwiedzali i...

Wanda Chotomska, Kto tam?

Kto tam?
Wnuczek i wnuczka.
Do kogo?
Do babci i dziadka
niosą kwiaty z przedszkola
i ptaszek siedzi w kwiatkach.
Ten ptaszek to kukułka.
Kukułka zaraz wykuka,
ile całusów dostaną
dziadkowie od wnuczki i wnuka.

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a 22 stycznia Dzień Dziadka. Te sympatyczne, rodzinne święta maja na celu uhonorowanie dziadków, dlatego wnuki składają im życzenia, wręczają laurki lub inne upominki, często wykonane własnoręcznie.

2019 © PBW Kraków
Dalsze informacje OK