Ikonki
KSIĄŻKI ONLINE
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI
OFERTA EDUKACYJNA

Filia w Oświęcimiu

Oświęcim, 32-600

ul. Bema 4

33 842 45 93

 

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 10.00–17.00

 

Kierownik: mgr Alicja Dobrzańska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pedagogicznaoswiecim.pl

 

 

Biblioteka Pedagogiczna w Oświęcimiu powstała w 1956 roku. Działalność biblioteki i profil jej zbiorów ukierunkowane są na zaspokajanie potrzeb osób związanych zawodowo z oświatą, bądź kształcących się. Ze zbiorów biblioteki korzystają nauczyciele wszystkich typów szkół i przedszkoli, pracownicy placówek oświatowych i wychowawczych, ośrodków doskonalenia nauczycieli, nauczyciele akademiccy, maturzyści i słuchacze szkół pomaturalnych oraz studenci.

Księgozbiór Biblioteki liczy ponad 21 tysięcy woluminów książek, kilkadziesiąt płyt DVD z filmami edukacyjnymi oraz 2.200 tomów czasopism pedagogicznych, metodycznych i kulturalno-społecznych. Biblioteka oferuje również bezpłatny dostęp do wybranych publikacji na platformie IBUK Libra.

Korzystanie z księgozbioru Biblioteki umożliwia wciąż rozbudowywany i doskonalony warsztat informacyjno-wyszukiwawczy, który tworzą katalogi (alfabetyczny, przedmiotowy, czasopism) i kartoteki (zagadnieniowa, osobowa pedagogów, recenzji, tekstów kultury, regionaliów oświatowych oraz autorów lektur szkolnych wraz z opracowaniem utworów).

Biblioteka przystąpiła do projektu Małopolska Chmura Edukacyjna i posiada salę dydaktyczną z 12 stanowiskami z bezpłatnym dostępem do Internetu.

Od początku istnienia biblioteki jej głównym zadaniem jest nie tylko udostępnianie zbiorów, ale również ich gromadzenie, opracowywanie, działalność informacyjno-bibliograficzna, prowadzenie działalności popularyzatorskiej i dydaktycznej dla nauczycieli, studentów i uczniów oraz współpraca ze szkołami wyższymi i placówkami doskonalenia nauczycieli. Biblioteka prowadzi lekcje biblioteczne, zajęcia warsztatowe dla nauczycieli, konkursy oraz Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy szkół powiatu oświęcimskiego.

 

Pozycje
Kalendarz wydarzeń
Jubileusz - 100 lat PBW
Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych
Akademia Wartości
Biblioteka poleca
Materiały dydaktyczne
Otwarte Zasoby Edukacyjne
Wystawy
Gry planszowe
Poradnik Na Focha
Linki
Flaga narodowa Ukrainy
Ukraina  

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98
  fax (+48) 12 421 10 98

© 2023 PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.