Ikonki
KSIĄŻKI ONLINE
KSIĄŻKI ONLINE
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI
OFERTA EDUKACYJNA
OFERTA EDUKACYJNA

Filia w Oświęcimiu

Oświęcim, 32-600

ul. Bema 4

33 842 45 93

 

 

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 10.00–17.00

 

Kierownik: mgr Alicja Dobrzańska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pedagogicznaoswiecim.pl

 

 

Biblioteka Pedagogiczna w Oświęcimiu powstała w 1956 roku. Działalność biblioteki i profil jej zbiorów ukierunkowane są na zaspokajanie potrzeb osób związanych zawodowo z oświatą, bądź kształcących się. Ze zbiorów biblioteki korzystają nauczyciele wszystkich typów szkół i przedszkoli, pracownicy placówek oświatowych i wychowawczych, ośrodków doskonalenia nauczycieli, nauczyciele akademiccy, maturzyści i słuchacze szkół pomaturalnych oraz studenci.

Księgozbiór Biblioteki liczy ponad 21 tysięcy woluminów książek, kilkadziesiąt płyt DVD z filmami edukacyjnymi oraz 2.200 tomów czasopism pedagogicznych, metodycznych i kulturalno-społecznych. Biblioteka oferuje również bezpłatny dostęp do wybranych publikacji na platformie IBUK Libra.

Korzystanie z księgozbioru Biblioteki umożliwia wciąż rozbudowywany i doskonalony warsztat informacyjno-wyszukiwawczy, który tworzą katalogi (alfabetyczny, przedmiotowy, czasopism) i kartoteki (zagadnieniowa, osobowa pedagogów, recenzji, tekstów kultury, regionaliów oświatowych oraz autorów lektur szkolnych wraz z opracowaniem utworów).

Biblioteka przystąpiła do projektu Małopolska Chmura Edukacyjna i posiada salę dydaktyczną z 12 stanowiskami z bezpłatnym dostępem do Internetu.

Od początku istnienia biblioteki jej głównym zadaniem jest nie tylko udostępnianie zbiorów, ale również ich gromadzenie, opracowywanie, działalność informacyjno-bibliograficzna, prowadzenie działalności popularyzatorskiej i dydaktycznej dla nauczycieli, studentów i uczniów oraz współpraca ze szkołami wyższymi i placówkami doskonalenia nauczycieli. Biblioteka prowadzi lekcje biblioteczne, zajęcia warsztatowe dla nauczycieli, konkursy oraz Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy szkół powiatu oświęcimskiego.

 

Pozycje
Flaga narodowa Ukrainy
Ukraina   
Kalendarz wydarzeń
Materiały dydaktyczne
Otwarte Zasoby Edukacyjne
Biblioteka poleca
Gry planszowe
Wystawy
Akademia Wartości
Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych
Jubileusz - 100 lat PBW
Poradnik Na Focha
Pomocne linki oświatowe

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98

© 2024 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.