📣 Szanowni Państwo,
na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie będzie nieczynna do odwołania. Termin zwrotu wypożyczonych materiałów bibliotecznych zostanie przedłużony.

 

Filia w Słomnikach

Słomniki, 32-090

ul. Kościuszki 26

 

Godziny otwarcia:

poniedziałek, czwartek, piątek: 9.00–14.00

wtorek, środa: 11.30–17.30

sobota: nieczynne

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Filia w Słomnikach powstała w 1989 roku. Od tego czasu zgromadzono  ponad 4000 woluminów druków zwartych i 170 roczników czasopism.
Oprócz dzieł z zakresu pedagogiki, psychologii i nauk pokrewnych, oferujemy także lit. piękną, encyklopedie, słowniki, informatory, poradniki, programy a także dokumenty życia społecznego i druki ulotne.
Księgozbiór biblioteki uzupełniają zbiory specjalne. Są to nagrane na płytach DVD oraz kasetach VHS różnego rodzaju audycje i programy. Stanowią one ciekawy materiał pomocniczy, który warto wykorzystywać na różnego rodzaju lekcjach i zajęciach wychowawczych.
Dysponujemy też wydawnictwami o tematyce europejskiej (druki zwarte, periodyki, zbiory specjalne). Te dokumenty sygnuje Biblioteka Depozytowa Wspólnot Europejskich.

Warsztat informacyjny Filii stanowią dwa tradycyjne katalogi główne:

Katalog alfabetyczny – grupuje karty katalogowe z opisami dzieł w kolejności alfabetycznej, którą wyznaczają nazwiska autorów i tytuły dzieł zbiorowych (ew. anonimowych).
Katalog rzeczowy – szereguje karty w zależności od treści dzieła, a podstawą tego porządku jest Uniwersalna Klasyfikacja Dziesiętna:

Zbiory można wypożyczyć do domu, lub też skorzystać z nich na miejscu (4 miejsca w czytelni).

Stosujemy limity wypożyczeń na zewnątrz:

  • nauczyciel
max. 5 tytułów książek  na okres do 4 tygodni
  • nauczyciel studiujący
max. 8 tytułów książek do 8 tygodni
  • student
max. 4 tytuły książek  do 4 tygodni
  • słuchacz szkoły pomaturalnej
max. 4 tytuły książek do 4 tygodni

W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość dokonania prolongaty (osobiście, lub przez telefon).

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
  Telefon: 12 421 10 98
  Fax: 12 421 10 98

2020 © PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.