Ikonki
KSIĄŻKI ONLINE
KSIĄŻKI ONLINE
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI
OFERTA EDUKACYJNA
OFERTA EDUKACYJNA

Filia w Myślenicach

Myślenice, 32-400

ul. Żeromskiego 9

12 272 05 07

 

 

Godziny otwarcia:

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 10.00–17.00

środa: 9.00–15.00

I i III sobota miesiąca: 9.00–14.00

 

Kierownik: mgr Krystyna Łętocha

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pedagogicznamyslenice.pl

 

 

Zbiory Biblioteki

Księgozbiór to ponad 39 tysięcy voluminów o charakterze naukowym, głównie z dziedziny pedagogiki i psychologii. Profil zbiorów jest zgodny ze Statutem Biblioteki i potrzebami środowisk związanych z edukacją Większość księgozbioru to literatura naukowa z różnych dziedzin, niewielki procent księgozbioru stanowi literatura piękna (ok. 15%). Biblioteka nie posiada lektur szkolnych dla szkół niższych poziomów niż średni. Ważną częścią księgozbioru jest zbiór materiałów informacyjnych o regionie. Są to prace magisterskie, licencjackie i inne opracowania ofiarowane nam przez czytelników. Ponadto Biblioteka prenumeruje 19 tytułów czasopism w większości pedagogicznych i metodycznych oraz tygodnik "Gazeta Myślenicka".

W zbiorach bibliotecznych znajdują się także kasety video: edukacyjne (pakiet MEN-u), lektury do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, materiały na temat reformy edukacji oraz płyty CD jako dodatki do książek. W chwili obecnej zbiór ten liczy ponad 300 kaset VHS i płyt CD.

 

Lokal

Biblioteka Pedagogiczna w Myślenicach mieści się w odrestaurowanym Dworku Dolnowiejskim z XVIII wieku. Prace remontowe ukończono w 1990 roku i budynek przekazano Bibliotece. Nad rekonstrukcją zabytku czuwali architekci p.p. Basterowie pod kierunkiem prof. W. Zina. Obecny budynek Biblioteki to trzecia siedziba tej instytucji w ponad 50-letniej jej historii. Obiekt składa się z dwóch kondygnacji: parter mieści wypożyczalnię, czytelnię oraz 4 magazyny zbiorów. Na piętrze znajduje się jeden magazyn książek oraz pomieszczenia do opracowywania zbiorów o charakterze biurowym. Biblioteka posiada czytelnię na 12 osób czynną codziennie w godzinach otwarcia placówki. Od 2000 roku w Bibliotece działa "Galeria Bakałarz", w której wystawiane są prace nauczycieli powiatu myślenickiego.

Kadra Biblioteki:

W Bibliotece Pedagogicznej pracuje wraz z kierownikiem Filii czterech nauczycieli bibliotekarzy - wszyscy z wyższym wykształceniem oraz przygotowaniem pedagogicznym o różnych profilach: bibliotekoznawstwo, filologia polska, pedagogika. Większość nauczycieli posiada podwójnie kwalifikacje zawodowe i legitymuje się uprawnieniami do nauczania dwóch przedmiotów; drugim dyplomem ukończenia studiów. Pracownicy biblioteki oprócz obowiązków zawodowych mogą pochwalić się sporym dorobkiem naukowym. Opracowują ankiety, prowadzą prace badawcze, szkolenia dla innych nauczycieli, publikują artykuły na łamach czasopism pedagogicznych, psychologicznych i bibliotekarskich. Tworzą własne autorskie materiały, które później służą czytelnikom biblioteki.

Cykliczne imprezy organizowane przez Bibliotekę:

  • „Kup bibliotece książkę na gwiazdkę”
  • „Święto Bibliotek Szkolnych”
  • Warsztaty samokształceniowe dla nauczycieli-bibliotekarzy według ich pomysłów i zapotrzebowań.
  • Konkursy dla uczniów szkół powiatu myślenickiego (plastyczne, literackie, związane z edukacją regionalną, czytelniczą i medialną.

 

Pozycje
Flaga narodowa Ukrainy
Ukraina   
Kalendarz wydarzeń
Materiały dydaktyczne
Otwarte Zasoby Edukacyjne
Biblioteka poleca
Gry planszowe
Wystawy
Akademia Wartości
Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych
Jubileusz - 100 lat PBW
Poradnik Na Focha
Pomocne linki oświatowe

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98

© 2024 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.