Po prawej stronie w odcieniach pomarańczu krasnoludek czytający książkę, po lewej napis: Magiczny świat opowieści. Lektury - quizy i ciekawostki

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowszym cyklem „Lektury – quizy i ciekawostki”, w którym co miesiąc będziemy publikować różnorodne materiały edukacyjne dotyczące wybranej lektury.

Pierwszą z nich jest książka Łukasza Wierzbickiego „Dziadek i niedźwiadek”, opowiadająca historię niedźwiadka Wojtka służącego w armii. 

ZACHĘCAMY DO ZABAWY!

👇

Front okładki książki "Dziadek i Niedźwiadek" na półce z różnokolorowymi książkami stojącymi grzbietem

Miś za służbie w armii. Brzmi niezwykle, ale zdarzyło się naprawdę. Niedźwiedź stał się swoistą maskotką oraz oddanym przyjacielem żołnierzy z 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii Wojska Polskiego. O jego losach możecie poczytać w książce Łukasza Wierzbickiego „Dziadek i niedźwiadek”. Pozycja ta została wpisana na listę lektur szkolnych, dlatego zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy w interaktywnym quizie.

Przygotowaliśmy także zestawienie bibliograficzne publikacji i artykułów z czasopism dotyczących bitwy pod Monte Cassino oraz bazę przydatnych materiałów edukacyjnych o niezastąpionym niedźwiadku:

 

MATERIAŁY EDUKACYJNE:

 

KSIĄŻKI TEMATYCZNE Z NASZEGO KSIĘGOZBIORU:

  1. E. Piotrowska, Wojtek. Żołnierz bez munduru, Święty Wojciech Dom Medialny, Poznań 2017.
  2. W. A. Lasocki, Wojtek spod Monte Cassino, Wydawnictwo Muchomor, Warszawa 2012.

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98
  fax (+48) 12 421 10 98

2020 © PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.