Na kremowym tle na środku napis: Zostań ilustratorem książek. Dziesiąty konkurs filialny dla uczniów klas 1-3 - szczegóły w regulaminie. Pod spodem logotyp PBW w Krakowie. W rogach pędzle, paleta malarska, liście i otwarta książka na której siedzi motylek.

WYNIKI PIERWSZEGO ETAPU X Konkursu Filialnego „Zostań ilustratorem książek”

X Konkurs Filialny

„Zostań ilustratorem książek”

Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych powiatów krakowskiego i gminy miejskiej Kraków, miechowskiego, oświęcimskiego, proszowickiego. Uczestnicy mieli możliwość samodzielnego wykonania ilustracji okładki do ulubionej książki techniką malarską z użyciem farb plakatowych lub akwarelowych.

Rozstrzygnięcie pierwszego etapu konkursu nastąpiło 19 kwietnia 2024 r. Spośród wszystkich nadesłanych prac, Jury wyłoniło następujące osoby, których prace zostały zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu:

miasto i gmina Kraków

• Zuzanna Duma, Szkoła Podstawowa nr 129 im. Kornela Makuszyńskiego w Krakowie;

• Hanna Waligóra, Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Joanny Beretty Molli w Krakowie;

• Helena Adamczewska, Szkoła Podstawowa nr 31 im. Dra Henryka Jordana w Krakowie;

• Lilianna Płońska, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12, Szkoła Podstawowa nr 13 w Krakowie;

• Jerzy Ogiela, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 98 im. Henryka Sienkiewicza w Krakowie.

powiat krakowski

• Emilia Knafel, Szkoła Podstawowa w Niedźwiedziu;

• Oliwia Lelonek, Zespół Szkolno–Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Przegini Duchowej;

• Franciszek Kowalczyk, Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach;

• Robert Biliuk, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zielonkach;

• Jana Żurek, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Bibicach.

powiat miechowski

• Alicja Śliwa, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Miechowie;

• Aleksandra Jędruch, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Miechowie;

• Julia Wydymus, Szkoła Podstawowa w Pogwizdowie;

• Larysa Żak, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Miechowie;

• Alicja Lemczyk, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Miechowie.

powiat oświęcimski

• Natasza Merta, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 im. Wandy Chotomskiej w Przecieszynie;

• Laura Stefaniak, Szkoła Podstawowa im. Artura Grottgera w Porębie Wielkiej;

• Eliza Madeja, Szkoła Podstawowa Sportowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 8 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oświęcimiu;

• Wiktoria Chromy, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Głębowicach;

• Zofia Sajdak, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 im. Wandy Chotomskiej w Przecieszynie.

powiat proszowicki

• Aleksandra Maj, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Proszowicach;

• Maria Makowska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Proszowicach;

• Blanka Skalska-Mietła, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Brzesku;

• Olaf Michalski, Szkoła Podstawowa w Łętkowicach;

• Kamila Patej, Szkoła Podstawowa w Łętkowicach.

Finał konkursu zostanie rozstrzygnięty 8 maja 2024 roku.

Wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się 15 maja w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie (al. F. Focha 39).

Gratulujemy i dziękujemy za wszystkie nadesłane prace!