Ikonki
KSIĄŻKI ONLINE
KSIĄŻKI ONLINE
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI
OFERTA EDUKACYJNA
OFERTA EDUKACYJNA

Eko zakładka

Na pierwszym planie małe kartonowe drzewka stojące na stoliku. Na nich przyklejone zielone liście. W tle kobieta w pomarańczowej koszulce siedząca na krzesełku czytająca bajkę dzieciom siedzącym na kocu.

W ubiegłą sobotę, 16 września, mieliśmy okazję być na Jurajskim Pikniku Edukacyjnym, który był częścią Juromanii - święta Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

🌳  Podczas pikniku pokazywaliśmy nasze książki i gry planszowe związane z przyrodą, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

🌳  Tworzyliśmy kartonowe drzewka.

🌳  Wspólnie graliśmy w edukacyjną grę terenową "Strażnicy przyrody".

🌳  Czytaliśmy i opowiadaliśmy historie z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai.

🌳  Programowaliśmy robota edukacyjnego Photon i rozwiązywaliśmy zagadki przyrodnicze.

Kropla wody spadająca do kałuży, tworząc kręgi. U góry napis 22 marca Światowy Dzień wody. W prawym dolnym rogu logo Biblioteki.

Światowy Dzień Wody (ang. World Water Day) to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 1992 roku, obchodzone corocznie 22 marca. Nie bez przyczyny Ziemia jest nazywana Błękitną Planetą - 70% powierzchni Ziemi stanowi woda, ale tylko 2,5% to woda słodka, która nadaje się do picia. Celem tego święta jest przypominanie mieszkańcom naszej planety, jak ważna dla zdrowia i życia jest woda. Obecnie około 785 milionów ludzi cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Jest to więc doskonały moment na refleksję, w jaki sposób zależymy od wody a woda od nas.

Napis "Zazieleńmy się! W Bibliotece" wśród roślin doniczkowych oraz regał z książkami i kwiatami.

Serdecznie zapraszamy 24.11.2022 r. (czwartek) w godzinach 16.00-19.00 na wymianę kwiatową do naszej Biblioteki. Daj drugie życie swoim roślinom. Podziel się. Nie wyrzucaj - oddaj.

„Zazieleńmy się! W Bibliotece” to już 3 edycja naszej ekologicznej inicjatywy wymiany roślin. Wydarzenie za każdym razem spotyka się z wielkim zainteresowaniem czytelników. Uczestnicy chętnie zabierali roślinki pod swoją opiekę, ale też przynosili swoje do biblioteki, żeby podzielić się z innymi.

Po prawej stronie na szarym tle napis WIELKI DZIEŃ PSZCZÓŁ oraz szkic plastrów miodu. Po lewej stronie na żółtym tle zdjęcie książek o pszczołach, u dołu ilustracja latającej pszczoły.

Pszczoły pełnią bardzo ważną rolę w ekosystemie. Oprócz wytwarzania miodu, przy okazji zbierania nektaru i pyłku, zapylają rośliny. Dzięki ich pracy warzywa i owoce nie tylko wydają więcej plonów, ale zbiory są większe i ładniejsze. Pszczoły zapewniają żywność nie tylko ludziom, lecz dzięki nim paszę mają również zwierzęta. Pszczoły miodne wykonują ponad 88% całej pracy zapylaczy - gdyby wyginęły, plony niektórych roślin zmniejszyłyby się nawet o 80%.

Bateria typu AA, po prawej stronie napis: niebezpieczna bateria

Jednorazowych baterii używamy właściwie codziennie do wszelkiego rodzaju urządzeń mobilnych wymagających zasilania prądem, takich jak: latarki, światła do roweru, piloty do telewizora, zegary czy zabawki dla dzieci. Jest to dla nas rozwiązanie niezwykle komfortowe, gdyż podczas użytkowania wymienionych urządzeń nie ogranicza nas dostępność gniazdek elektrycznych czy długość kabla.

Po lewej stronie na niebieskim tle okładka książki, po prawej stronie różowy kwiatek z zieloną łodygą.

Gdy nadchodzi wiosna, wiele zwierząt budzi się z zimowego snu - niedźwiedzie, świstaki, jeże, a nawet popielice - gryzonie zamieszkujące lasy liściaste. Jednak, gdy śni ci się kąpiel w torcie czekoladowym, czy latanie nad drzewami, nie tak łatwo opuścić krainę snów. Pewna mała popielica bardzo nie chciała się obudzić - nie skusiła jej nawet wspólna zabawa z wiewiórką, czy smakowite śniadanie.

Pozycje
Flaga narodowa Ukrainy
Ukraina  
Kalendarz wydarzeń
Materiały dydaktyczne
Otwarte Zasoby Edukacyjne
Biblioteka poleca
Gry planszowe
Wystawy
Akademia Wartości
Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych
Jubileusz - 100 lat PBW
Poradnik Na Focha
Pomocne linki oświatowe

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98

© 2024 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.