U góry i z lewej strony logotypy Małopolskiego Projektu Ekologicznego Ekoszkoła Ekoprzedszkole Ekouczeń 2022, projektu Be.Eco oraz projektu Tradycyjny Sad. Na środku napisy Konkurs dla zespołów szkolnych i Konkurs dla uczniów szkół średnich, pod nimi dwie ilustracje przedstawiające mężczyzn i kobiety sadzących rośliny.

Konkursy i projekty ekologiczne dla przedszkoli i szkół

Przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące możliwości udziału w konkursach i projektach edukacyjnych. Wybrane przedsięwzięcia mają na celu podnoszenie świadomości ekologicznej, kształtowanie wrażliwości oraz postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne wśród dzieci i młodzieży.

DLA PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Z WOJ. MAŁOPOLSKIEGO

14. edycja Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego „Ekoszkoła, Ekoprzedszkole 2022”.

Głównym celem projektu jest poszerzanie wiedzy na temat ekologii, rozwijanie postaw ekologicznych oraz odpowiednie wykorzystywanie odpadów.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym.

Zgłoszenia do 11 maja 2022 r.

DLA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

2. edycja programu edukacyjno-ekologicznego EKOczynni, organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

EKO-reakcje konkurs skierowany do indywidualnych uczniów, którzy decydują, czy chcą wziąć udział we wszystkich etapach czy tylko wybranych.

III etap 1.02.2022 – 28.02.2022

"Jak oszczędzasz zużycie prądu i wody? Opisz swoje działania."

IV etap 1.03.2022 – 31.03.2022

"Jak podróżujesz ekologicznie? Nagraj film."

EKO‑projekty konkurs skierowany do zespołów szkolnych składających się z co najmniej jednego nauczyciela oraz od dwóch do dziesięciu uczniów.
Termin zgłaszania pracy konkursowej do 24.03.2022 r.

DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PONADPODSTAWOWYCH

Ogólnopolski projekt edukacyjny „Tradycyjny Sad” organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

Przedsięwzięcie polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego minisadu, składającego się z co najmniej pięciu drzew sadzonych na ogólnodostępnym terenie.

Projekt ma charakter międzyszkolnej rywalizacji. Do konkursu mogą zgłaszać się szkolne zespoły konkursowe (maks. 10 uczniów), które pracować będą pod opieką nauczyciela.

Projekt rozpoczyna się w lutym 2022 roku, a zakończy się na przełomie września/października 2022 roku.

Rejestracja i czas na przesłanie raportu z I etapu: do 4 marca 2022 roku.

DLA NAUCZYCIELI I RODZICÓW

BE.ECO to projekt edukacyjny Fundacji Digital University, którego celem jest tworzenie społeczności skupionej wokół ekologii, która stała się wyzwaniem XXI wieku.

Program stworzony jest z myślą o osobach, którym bliska jest edukacja ekologiczna, które chcą zdobywać wiedzę, a następnie budować świadomość i docierać z informacjami dotyczącymi ekologii do młodego pokolenia.

• Praktyczne, bezpłatne warsztaty online dla nauczycieli (5 tematów do wyboru).
    Formularz zgłoszeniowy
  • Bezpłatne spotkania online dla nauczycieli - najlepsze praktyki z kraju i świata oraz inspiracja do działań ekologicznych, gotowe rozwiązania do zaadoptowania w szkole.
    Formularz zgłoszeniowy
  • Strefa rodzica