Na zielonym tle po lewej stronie stos książek z kolorowymi okładkami i czerwonym jabłkiem na wierzchu. Po prawej stronie biały napis "Konkursy i projekty ekologiczne". Pod spodem czarne logo Biblioteki.

Konkursy oraz projekty ekologiczne dla przedszkoli i szkół

Przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące możliwości udziału w konkursach oraz projektach edukacyjnych. Wybrane przedsięwzięcia mają na celu podnoszenie świadomości ekologicznej, kształtowanie wrażliwości oraz postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne wśród dzieci i młodzieży.

Konkurs „Leśne Inspiracje” – RDLP w Krakowie

Cel: propagowanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych zainteresowania oraz szacunku dla przyrody, potrzeby jej ochrony, ukazanie bogactwa przyrodniczego Małopolski, a szczególnie lasów, uświadomienie i zrozumienie roli lasu w życiu każdego człowieka, a także edukacja z zakresu prowadzenia gospodarki leśnej, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Zadanie: wykonanie fotografii ukazującej piękno lasów Małopolski.

Adresaci: dzieci oraz dorośli.

Zgłoszenia do 31 października 2022 r.

Konkurs ekologiczno-przyrodniczy przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych

Cel: kształtowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej a także propagowanie obchodów związanych z Dniem Ziemi.

Zadanie: Uzupełnienie testu.

Adresaci: klasy I-VIII szkół podstawowych.

Data: 21 kwietnia 2023 r.

Cel: promocja szkół, w tym świetlic szkolnych, rozwijanie zdolności plastycznych i ekspresji twórczej, twórcza wymiana doświadczeń plastycznych, zwrócenie uwagi na zasady zdrowego odżywania.

Zadanie: wykonanie prac plastycznych pod hasłem: „Jem zdrowo, żyję kolorowo”.

Adresaci: klasy I-III Szkół Podstawowych.

Data: zgłoszenia do dnia 8 listopada 2022r.

Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem”

Adresaci: klasy „0” i I-III Szkół Podstawowych.

Data: zgłoszenia do 31 października 2022 roku.

Projekt „Razem dla klimatu”

Cel: Ścieżka dla tych, którzy chcą budować klimatycznie świadome społeczności i razem z uczniami i uczennicami działać na rzecz planety.

Adresaci: nauczycieli i nauczycielki wszystkich przedmiotów, wychowawców i wychowawczynie, pedagogów, pedagożki i bibliotekarzy oraz bibliotekarki ze szkół podstawowych (klas VI-VIII) i szkół ponadpodstawowych oraz innych placówek oświatowych i oświatowo-wychowawczych.

XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik®” dla szkół podstawowych

Cel: rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego.

Zadanie: test konkursowy.

Adresaci: klasy I-VIII Szkół Podstawowych.

Data: Zapisy od 3 października 2022 r. do 17 lutego 2023 r.

Klimatyczny Nauczyciel Roku 2022

Adresaci: nauczyciele, których misją jest edukowanie oraz inicjowanie wszelkich działań angażujących zarówno młodzież, jak i dorosłych w działania na rzecz ochrony klimatu.

Data: zgłoszenia do 21.10.2022 r.