Pomiędzy kobietą, a mężczyzną w okularach napis "Zgłoś zadanie 2-31 października". pod spodem adres strony www bo.malopolska.pl, u góry logo województwa Małopolskiego

7. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

Zachęcamy wszystkich mieszkańców województwa do składania propozycji zadań

do 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Masz pomysł na zadanie, które spodoba się mieszkańcom Twojego regionu? Darmowe zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, bezpłatne badania medyczne, a może remont chodnika czy drogi wojewódzkiej? Możliwości jest naprawdę sporo! Każda inicjatywa, która przyczyni się do rozwoju województwa i ma charakter: prospołeczny, prozdrowotny, kulturalny, edukacyjny, sportowy, turystyczny czy ekologiczny, jest związana z transportem zbiorowym, drogami publicznymi oraz ochroną środowiska – ma szansę na realizację.

- Mamy nadzieję, że siódma edycja będzie faktycznie szczęśliwa – ze swojej strony Zarząd Województwa postarał się, żeby tak było, ponieważ dla wszystkich zwycięskich pomysłów w budżecie zaplanowaliśmy rekordową pulę 16 mln zł. Teraz wszystko w rękach Małopolan – zachęcam więc gorąco do zgłaszania swoich propozycji! – zaprasza Iwona Gibas, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Informacji na temat Budżetu Obywatelskiego udzielają pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego odpowiedzialni za wdrażanie Budżetu Obywatelskiego – kontakt telefoniczny: (12) 61 60 536, (12) 61 60 982, mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszystkie niezbędne dokumenty można znaleźć na stronie: www.bo.malopolska.pl

Swój pomysł do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego może zgłosić każdy mieszkaniec województwa, który ukończył 16 lat.

Tak, jak w poprzedniej edycji – także teraz można zgłaszać zadania do puli regionalnej i ogólnowojewódzkiej. Warto pamiętać, że Małopolska w budżecie obywatelskim jest podzielona na 4 regiony:

• Region Małopolska Południowa: m. Nowy Sącz oraz powiaty: nowotarski, tatrzański, limanowski, nowosądecki, gorlicki;

• Region Tarnowski: m. Tarnów oraz powiaty: dąbrowski, tarnowski, brzeski, bocheński, proszowicki, wielicki;

• Region Małopolska Zachodnia: m. Oświęcim oraz powiaty: suski, myślenicki, wadowicki, chrzanowski, oświęcimski,

• Region Krakowski Obszar Metropolitalny: m. Kraków oraz powiaty: krakowski, olkuski, miechowski.

Jak zgłosić zadanie?

Wypełniony formularz zgłoszenia zadania i wymagane 30 podpisów poparcia mieszkańców należy złożyć w urzędzie marszałkowskim w terminie od 2 do 31 października br.

Formularz zadania i podpisy mieszkańców możesz złożyć tradycyjnie – przynosząc na dziennik podawczy urzędu marszałkowskiego bądź przesyłając pocztą:

• Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków.

• Agenda Zamiejscowa w Oświęcimiu, ul. Górnickiego 1, 32-600 Oświęcim.

• Agenda Zamiejscowa w Nowym Sączu, ul. Jagiellońska 52, 33-300 Nowy Sącz.

• Agenda Zamiejscowa w Nowym Targu, al. Tysiąclecia 44, 34-400 Nowy Targ.

• Agenda Zamiejscowa w Tarnowie, al. Solidarności 5-9, 33-100 Tarnów.

• Agenda Zamiejscowa w Miechowie, ul. Warszawska 10, 32-200 Miechów.

• Agenda Zamiejscowa w Zakopanem, ul. Kościeliska 7, 34-500 Zakopane.

• Agenda Zamiejscowa w Suchej Beskidzkiej, ul. J. Piłsudskiego 23, 34-200 Sucha Beskidzka.

Ważne: musisz dokładnie przestrzegać terminu 31 października. Jeśli zadanie wpłynie do urzędu za późno - nie zostanie w ogóle wzięte pod uwagę, nawet jeśli data stempla pocztowego jest wcześniejsza!

Jak zgłosić zadanie przez internet?

Formularz zadania przygotuj najlepiej w internetowym generatorze (dostępny od 2 października na stronie www.bo.malopolska.pl), wyeksportuj gotowy wniosek, a plik podpisz swoim profilem zaufanym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Następnie prześlij plik na elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego (ePUAP).