Relacja z warsztatów „Nowoczesne wiórkarstwo”

30 września 2019 odbyły się u nas warsztaty „Nowoczesne wiórkarstwo - artystyczna wytwórczość z wiórków drewna osikowego”.

Kreatywne szkolenie oparte na oryginalnych materiałach i zestawach edukacyjnych przeprowadzili przedstawiciele Osikowej Doliny. W spotkaniu wzięli udział nauczyciele, bibliotekarze, animatorzy kultury, którzy zapoznani zostali z historią wyjątkowej techniki rękodzielniczej, wykorzystującej naturalne zasoby drewna osikowego.

Uczestnicy byli pod wrażeniem wyrobów z osiki, które ze względu na surowiec, wzornictwo i technologię wytwarzania stanowią unikat na skalę światową. W części warsztatowej goście mieli możliwość samodzielnie wykonać ekologiczne prace z wiórków drewna osikowego: orła, choinkę, jeża.

Szkolenie było okazją do refleksji nad wartościami takimi  jak natura, tradycja i rękodzieło… Dziękujemy Panu Romanowi Noszczykowi za poprowadzenie inspirującego spotkania oraz wszystkim Państwu za aktywny udział.

2020 © PBW Kraków