Ikonki
KSIĄŻKI ONLINE
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI
OFERTA EDUKACYJNA
Okładka książki Koronkowa robota, czyli wzór na kryminalną historię

„Koronkowa robota, czyli wzór na kryminalną historię”, Grzegorz Kasdepke, Wydawnictwo Literatura, 2022

 „Koronkowa robota, czyli wzór na kryminalną historię” Grzegorza Kasdepke to pełna humoru opowieść detektywistyczna dla dzieci, w której autor porywa czytelnika w malownicze rejony Beskidu Śląskiego - wprost do Koniakowa.

Głównymi bohaterami książki jest rodzeństwo, dziewięcioletni Staszek i o dwa lata młodsza Róża, którzy przybywają do Koniakowa wraz z rodzicami na upragnione wakacje. Chłopiec już na początku powieści zdradza, że jego planem na letni pobyt jest napisanie kryminału dla dzieci. Rodzeństwo zatrzymuje się w domu pani Marii, który od początku wydaje się dzieciom tajemniczy. Okazuje się, że naprawdę „coś jest na rzeczy”, gdy ktoś pod nieobecność pani Marii zostawia pod drzwiami list napisany szyfrem. Ponadto, kim są „brodacze” chodzący po mieście z aparatem i dyktafonem, zaczepiając wszystkich ludzi? Dlaczego motocyklista codziennie przyjeżdża oglądać wystawę w Muzeum Koronki? Co to jest heklowanie? Jeśli chcecie znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań koniecznie sięgnijcie po tę książkę.

Publikacja Wydawnictwa Literatura przykuwa uwagę od pierwszej strony. Mapki na wewnętrznych stronach okładki ułatwiają przeniesienie się w opisywane miejsca. Jest również zabawna Instrukcja obsługi książki oraz równie dowcipny biogram występujących postaci. Na końcu książki zamieszczono grafikę przedstawiającą podstawowe sploty na szydełku (pętelka początkowa i półsłupek) oraz Rys historii koronki koniakowskiej (wraz z regionalnym słownictwem), artystek tworzących koronki oraz nagród, jakimi zostało odznaczone to niematerialne dziedzictwo kulturowe. Piękne ilustracje Anny Oparkowskiej stanowią doskonałą oprawę dla opowieści.

Książka powstała we współpracy z Centrum Koronki Koniakowskiej, dedykowana czytelnikom od około 9 roku życia.

Pozycje
Kalendarz wydarzeń
Jubileusz - 100 lat PBW
Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych
Biblioteka poleca
Materiały dydaktyczne
Otwarte Zasoby Edukacyjne
Wystawy
Gry planszowe
Poradnik Na Focha
Linki
Flaga narodowa Ukrainy
Ukraina  

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98
  fax (+48) 12 421 10 98

© 2022 PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.