Warsztaty dla nauczycieli „Teksty ikoniczne w edukacji. Obraz inspiracją do konstruowania wypowiedzi” - zaproszenie

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie Filia w Nowej Hucie zaprasza nauczycieli na bezpłatne warsztaty metodyczne: „Teksty ikoniczne w edukacji. Obraz inspiracją do konstruowania wypowiedzi”.

Celem szkolenia jest wsparcie metodyczne nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów w realizacji zajęć dydaktycznych kształcących umiejętności czytania tekstów ikonicznych.

Warsztaty mają na celu zainspirować nauczycieli do poszukiwań ciekawych rozwiązań dydaktycznych w zakresie interpretacji form przekazu plakatów i komunikatów reklamowych, dzieł malarskich. Właściwy warsztat metodyczny nauczyciela nie tylko wspomaga proces rozumienia i interpretacji tekstów kultury przez uczniów, ale także rozwija kreatywne i twórcze myślenie dzieci i młodzieży, wspierając ich odwagę w samodzielnym dociekaniu ukrytych znaczeń i wyrażaniu własnych opinii. Istotną rolę pełnią tutaj również konstruowanie przystępnych dla ucznia narzędzi analizy i interpretacji tego, co nie jest wyrażone słowem, ale ukryte w palecie kolorów, niezrozumiałych form i kształtów, utajone w symbolach i znakach. Wiedza zdobyta podczas warsztatów pomoże w kształceniu pożądanych kompetencji u uczniów już na wczesnych etapach edukacji szkolnej.

Termin: 13 marca 2019, godz. 14.00-15.30

Miejsce: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie Filia w Nowej Hucie, os. Kościuszkowskie 2 A

Zapisy drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nauczyciele otrzymają zaświadczenia potwierdzające udział w warsztatach.

Informacje:

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie Filia w Nowej Hucie
Tel. 12 644 00 09
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
  Telefon: 12 421 10 98
  Fax: 12 421 10 98

2020 © PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.