Ikonki
KSIĄŻKI ONLINE
KSIĄŻKI ONLINE
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI
OFERTA EDUKACYJNA
OFERTA EDUKACYJNA
Plakat z napisem „Wystawa malarstwa Marty Bogusz”, w lewym górnym rogu rysunek liści, poniżej logo biblioteki, po prawej stronie u góry obraz przedstawiający kościół, pomnik i dorożkę, poniżej obraz z widokiem gór i jeziora

„Kraków, krajobrazy i okolice” - wystawa obrazów Marty Bogusz

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie serdecznie zaprasza na nową wystawę plastyczną, która prezentuje twórczość Marty Bogusz.

Artystka pochodzi z Krakowa, z wykształcenia jest architektem i konserwatorem zabytków, ukończyła Politechnikę Krakowską i Politechnikę Warszawską. Z zamiłowania jest malarką, poetką, fotografką. Należy obecnie do grupy malarskiej „Grupa Krakowska z Willi Decjusza” prowadzonej przez artystkę malarkę Beatę Zubę.
Marta Bogusz maluje obrazy ludzi, ich marzenia i otaczającą przyrodę. Zajmuje ją również architektura - szczególnie rodzinnego Krakowa, ale też położona w bliższych i dalszych jego okolicach. Stosuje różnorodne techniki malarskie, m.in.: olej, akryl, akwarelę, ołówek, pastel.

Prezentowana obecnie wystawa składa się z dwóch części. W Wypożyczalni (parter) zobaczyć można „Krajobrazy tatrzańskie” z najbardziej znanymi pejzażami, roślinami, zwierzętami, elementami folkloru góralskiego.

Na I piętrze w odnowionych wnętrzach Czytelni Głównej znajduje się ekspozycja obrazów skoncentrowanych wokół tematów „krakowskich” - głównie architektonicznych. Zobaczymy też znane zabytki z okolic Krakowa, chociaż niektóre z obrazów „poprowadzą” nas aż na Kresy Rzeczypospolitej.

Wystawę oglądać można do 30 czerwca 2024 w godzinach otwarcia biblioteki.

Serdecznie zapraszamy!

Pozycje
Flaga narodowa Ukrainy
Ukraina  
Kalendarz wydarzeń
Materiały dydaktyczne
Otwarte Zasoby Edukacyjne
Biblioteka poleca
Gry planszowe
Wystawy
Akademia Wartości
Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych
Jubileusz - 100 lat PBW
Poradnik Na Focha
Pomocne linki oświatowe

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98

© 2024 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.