Ikonki
KSIĄŻKI ONLINE
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI
OFERTA EDUKACYJNA
Jedna z prac Artystki przedstawiająca pnącze z pomarańczowymi kwiatami na tle geometrycznych kształtów

"Kwiaty, ludzie, pejzaże" : malarstwo Zuzanny Wędzichy w cyklu Poznawaj z Biblioteką... Pasje Seniorów"

Związek Nauczycielstwa Polskiego Okręgowa Sekcja Emerytów i Rencistów w Krakowie oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. H. Kołłątaja w Krakowie zapraszają na wystawę obrazów Zuzanny Wędzichy w ramach cyklu "Poznawaj z Biblioteką... Pasje Seniorów".

Zuzanna Wędzicha

Pedagog, harcmistrz, artystka-amatorka, autorka wierszy i piosenek, osoba niezwykle aktywna na wielu płaszczyznach. Urodziła się w Szczebrzeszynie, później była związana z Krakowem, a obecnie mieszka w miejscowości Wielkie Drogi w gminie Skawina. Malarstwo pociągało ją od czasów młodości.

Jak sama mówi - zaczęło się od … nudy na lekcjach w szkole, która zaowocowała pierwszymi portretami kolegów i koleżanek ze szkolnej ławy. Jej talent rozwinął się i w następnych latach przyniósł plon w postaci pejzaży, obrazów z motywami architektury, kwiatami. Wśród prac malarskich Artystki znajdziemy też repliki znanych dzieł - np. prezentowane na obecnej wystawie kopie obrazów Stanisława Wyspiańskiego.

Wystawa „Kwiaty, ludzie, pejzaże” eksponowana w marcu w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie wzbogacona jest wybranymi publikacjami poezji autorstwa Pani Zuzanny Wędzichy - można je przejrzeć w Wypożyczalni.

Oprócz działań na niwie artystycznej Pani Zuzanna Wędzicha jest aktywnym członkiem społeczności lokalnej i obdziela swoim talentem i energią m.in. Stowarzyszenie „Nasz dom - nasze Wielkie Drogi”, Towarzystwo Przyjaciół Skawiny, Stowarzyszenie Seniorów i Juniorów Królewskiej Wioski Wielkie Drogi. W przeszłości była inicjatorką założenia Izby Regionalnej w Wielkich Drogach, Małej Galerii Roztocze w Szczebrzeszynie, opiekowała się izbą harcerską, a także przez kilkanaście lat była kierowniczką Szkoły Podstawowej w Wielkich Drogach. Wciąż ma wiele pomysłów na promowanie kultury. Niedawno wymyśliła stworzenie stałego miejsca dla artystów na skawińskim Rynku. "Przystań Floriańska" - wzorowana na krakowskiej Bramie Floriańskiej - zainaugurowała swoją działalność w czerwcu 2021 i zaprasza wszystkich artystów do wystawiania swoich prac, niezależnie od miejsca zamieszkania, dotychczasowego dorobku, czy rodzaju twórczości. A dobrym duchem "Przystani" jest Pani Zuzanna!

Dla tych czytelników, którzy nie mogą osobiście obejrzeć obrazów, przygotowaliśmy prezentację z pracami autorki „Kwiaty, ludzie, pejzaże”.

 

Zapraszamy do oglądania wystawy "Kwiaty, ludzie, pejzaże" w Wypożyczalni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w dniach 1-31 marca 2022.

Wstęp wolny.

Pozycje
Kalendarz wydarzeń
Jubileusz - 100 lat PBW
Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych
Biblioteka poleca
Materiały dydaktyczne
Otwarte Zasoby Edukacyjne
Wystawy
Gry planszowe
Poradnik Na Focha
Linki
Flaga narodowa Ukrainy
Ukraina  

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98
  fax (+48) 12 421 10 98

© 2022 PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.