Ikonki
KSIĄŻKI ONLINE
KSIĄŻKI ONLINE
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI
OFERTA EDUKACYJNA
OFERTA EDUKACYJNA

Wystawy

Hol PBW w Krakowie z gablotami wystawy "Komiks to też książka". Po prawej stronie plakat wystawy:  dwie komiksowe ramki: w górnej ramce w czarnobiałej tonacji damskie dłonie trzymają otwarty komiks, w dolnej ramce widoczny komiksowy miejski horyzont na czerwonym tle. W lewym górnym rogu pochylony napis: Wystawa!!, a w środkowej części tytuł w dymku: Komiks to też książka. Na samym dole logotypy PBW w Krakowie oraz Marki Małopolska.

Zapraszamy w niezwykłą podróż, do nieoczywistego, fascynującego i różnorodnego świata, posługującego się własnym językiem. Świata operującego obrazem i tekstem. Zapraszamy do świata komiksów.

Wystawa zorganizowana w holu Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie jest niezwykłą okazją do przypomnienia sobie bohaterów dzieciństwa, ale także do poznania i oswojenia postaci kultury popularnej.

W świat komiksu wprowadzi nas Żółty Bobas, bohater komiksu prasowego z XIX w. Następnie będziemy towarzyszyć Koziołkowi Matołkowi w jego podróży do Pacanowa. Odwiedzimy Mirmiłowo, słowiański gród, w którym mieszkają Kajko i Kokosz. Razem z Jonkiem, Jonką i Kleksem wybierzemy się po smocze jajo i złoto Alaski. Przeniesiemy się do galijskiej wioski opierającej się władzy Rzymu po kampanii Juliusza Cezara zamieszkiwanej przez Asteriksa i jego towarzyszy. Przeżyjemy przygody z rodziną i przyjaciółmi Muminków pochodzących z doliny gdzieś w Finlandii. Odkryjemy wiele interesujących krain i poznamy wiele niezwykłych przygód w które zabiorą nas bohaterowie wystawy. Dotkniemy tematów historyczno-naukowych, trudnych i poważnych. Nietypowych jak dla tej satyrycznej formy wypowiedzi. Na deser proponujemy nowość na polskim rynku wydawniczym łączącą komiks z grą. Otwierając komiks paragrafowy, bo o nim mowa, czytelnik staje się uczestnikiem opowieści. Dokonując wyborów decyduje o losach postaci, które powodują fabularne konsekwencje w opowiadaniu.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy w godzinach otwarcia Biblioteki.

Dwie komiksowe ramki: w górnej ramce w czarnobiałej tonacji damskie dłonie trzymają otwarty komiks, w dolnej ramce widoczny komiksowy miejski horyzont na czerwonym tle. W lewym górnym rogu pochylony napis: Wystawa!!, a w środkowej części tytuł w dymku: Komiks to też książka. Na samym dole logotypy PBW w Krakowie oraz Marki Małopolska.

Pozycje
Flaga narodowa Ukrainy
Ukraina   
Kalendarz wydarzeń
Materiały dydaktyczne
Otwarte Zasoby Edukacyjne
Biblioteka poleca
Gry planszowe
Wystawy
Akademia Wartości
Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych
Jubileusz - 100 lat PBW
Poradnik Na Focha
Pomocne linki oświatowe

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98

© 2024 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.