Wystawa

Zapytaj bibliotekarza

Required *

  Refresh Captcha  
  
Zapytaj bibliotekarza

pbw iwm logo 101px

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Ex libris

Wystawy
Termin: środa, 2 maja 2018

Miejsce: Czytelnia Główna

Czytelników PBW w Krakowie i miłośników grafiki zapraszamy do oglądania wystawy Ex libris, prezentującej stylizacje znaków własnościowych książek, wykonane według własnych projektów przez słuchaczy studiów podyplomowych “Edukacji muzycznej i plastycznej” oraz “Techniki i plastyki” organizowanych przez Krakowski Instytut Rozwoju Edukacji w Krakowie.

Ekspozycja, dla której bogata tradycja PBW w Krakowie stanowi doskonałą oprawę, składa się z ponad 80 prac linorytowych, należących do techniki druku wypukłego.

Wernisażowi wystawy, zorganizowanemu 17 marca b.r., towarzyszyły ciekawe wystąpienia pani Zofii Macugowskiej i pani Marii Magdaleny Kuciel, nawiązujące do historii ekslibrisu i kontekstów sensualności książki, traktowanej jako przedmiot kultury. Właśnie ta sensualność może stać się dydaktycznym pretekstem do kreowania wyobrażeń przez uczniów, tworzenia przez nich opowieści na temat historii życia konkretnej książki.

Wszystkim zwiedzającym wystawę, życzymy przyjemności z obcowania z plastyczną twórczością nauczycieli i słuchaczy Krakowskiego Instytutu Rozwoju Edukacji w Krakowie.

Ex libris : 17.03 – 15.09. 2018, Czytelnia Główna, I piętro, pok. 15

 

Telefon
(12) 427 33 77 w. 10
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Terminy


  • Od sobota, 17 marca 2018 do sobota, 15 września 2018
    poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek & sobota

Wspierane przez iCagenda