LEM - holistycznie. W 100. rocznicę urodzin pisarza

Wystawa
lem_wystawa_2021
Termin: sobota, 17 lipca 2021

Miejsce: Hol

W 2021 roku przypada 100. rocznica urodzin Stanisława Lema – czołowego przedstawiciela polskiej fantastyki naukowej, wizjonera, filozofa, futurologa i eseisty, a także najczęściej tłumaczonego na języki obce polskiego pisarza. Zatem, aby uczcić pamięć pisarza, Sejm RP uchwalił rok 2021 Rokiem Lema.

Z tej okazji w dniach 3.05.-31.08.2021 roku, w holu głównym naszej biblioteki, prezentujemy Państwu wystawę: „LEM – holistycznie. W 100 rocznicę urodzin pisarza”. Wystawa ma charakter edukacyjny, a jej głównym celem jest przybliżenie zwiedzającym sylwetki Stanisława Lema. Ekspozycja utrzymana została w stylu minimalistycznym, nastawionym głównie na odbiór wizualny poprzez skojarzenia z zaprezentowanymi przedmiotami oraz z zachowaniem spójnej kolorystyki nawiązującej do kosmosu.

Na wystawie zaprezentowaliśmy zarówno ogólny zarys życiorysu Stanisława Lema, jego wizje, których realizację możemy doświadczać w obecnych czasach, adaptacje twórczości wraz komentarzami pisarza na ich temat, artykuły z czasopism nawiązujące do Lema, a także różne wydania książek jego autorstwa wraz z wybranymi cytatami, które mamy nadzieję zachęcą czytelników do sięgnięcia po wybrane pozycje.

Wystawa uzupełniona została także o kody QR, dzięki którym zwiedzający mają możliwość przeniesienia się w multimedialny świat materiałów związanych z Lemem. Zaproponowane przez nas kody QR zawierają wywiady, filmy dokumentalne, darmowe dostępy do audiobooków, a także tematyczne artykuły z czasopism, które w każdej chwili można odtworzyć na swoim smartfonie i co za tym idzie poszerzyć informacje zawarte na wystawie.

 

Gra interaktywna

Wystawie towarzyszy gra interaktywna przeznaczona na smartfony. Gracze mają możliwość zmierzyć się z zadaniami sprawdzającymi wiedzę, spostrzegawczość, a także koncentrację.

Aby zagrać wystarczy odwiedzić naszą biblioteką, pobrać (zgodnie z instrukcją) specjalną aplikację i zwiedzać wystawę jednocześnie skanując kody QR.

Zapraszamy serdecznie do naszej biblioteki! Niech rozpocznie się gra!

Gra będzie dostępna aż do końca trwania wystawy.

 

Zaproszenie do stworzenia pracy artystycznej

Pragniemy również serdecznie zaprosić wszystkich Państwa do zainspirowania się twórczością Stanisława Lema, a następnie do stworzenia własnej pracy plastycznej, literackiej lub innej dowolnej, która zostanie zaprezentowana na wystawie towarzyszącej w Wypożyczalni Głównej Zbiorów.

 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy! ?

 

Więcej informacji na temat dostarczania prac na wystawę udzielamy mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

© by Tomasz Lem
Nazwisko ®LEM jest zastrzeżonym prawnie słownym znakiem towarowym.
www.roklema.pl

 

 

Terminy


  • Od poniedziałek, 10 maja 2021 do wtorek, 31 sierpnia 2021
    poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek & sobota

Wspierane przez iCagenda

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98
  fax (+48) 12 421 10 98

2021 © PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.