Ikonki
KSIĄŻKI ONLINE
KSIĄŻKI ONLINE
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI
OFERTA EDUKACYJNA
OFERTA EDUKACYJNA

Finał konkursu "Ta, co nie zginęła" płaszczyzną łączącą ludzi, poezję i śpiew

W samo południe 18 grudnia 2018 w Czytelni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie miała miejsce wyjątkowa uroczystość wieńcząca ROK JUBILEUSZU ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Okazją do spotkania się na płaszczyźnie poezji i śpiewu był finał Międzyfilialnego Konkursu Literackiego dla małopolskich uczniów kl. VI i VII SP pt. „Ta, co nie zginęła”.

Konkurs zrealizowany został w listopadzie przez Bibliotekę główną w Krakowie oraz Filie w Miechowie, Nowej Hucie, Proszowicach, Suchej Beskidzkiej. Uczestnicy mieli możliwość przygotowania poetyckiej wypowiedzi na temat patriotycznych wydarzeń związanych z historią Polski. Spośród stu dwudziestu przesłanych prac z trzydziestu małopolskich szkół Jury wyłoniło aż ośmiu laureatów, a siedemnastu postanowiło przyznać wyróżnienia.

Wykaz laureatów i wyróżnionych w Międzyfilialnym Konkursie Literackim pt. „Ta, co nie zginęła”.

Zebranych na uroczystości wręczenia nagród uczniów, ich rodziny, nauczycieli przywitała serdecznie Dyrektor PBW Anna Piotrowska. Po przekazaniu gratulacji, dyplomów i upominków laureatom oraz wyróżnionym zaprosiła wszystkich gości do wysłuchania ośmiu zwycięskich wierszy czytanych przez pracowników Biblioteki.

Publiczność z młodymi autorami na czele w skupieniu i z podziwem słuchała nagrodzonych poetyckich prac konkursowych. Wzmocnieniem wyrażanych w wierszach wydarzeń było wspólne śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych. Dzięki zachwycającym dźwiękom gitary Marty Ślusarek oraz przygotowanym wcześniej śpiewnikom wszyscy zebrani, w zależności od repertuaru, z refleksją bądź radością oddawali hołd Ojczyźnie… z pieśnią na ustach!

Składamy podziękowanie Gościom Biblioteki za współtworzenie niezapomnianego wydarzenia, a laureatom konkursu i uczniom wyróżnionym raz jeszcze serdecznie gratulujemy i zachęcamy do podejmowania dalszych prób poetyckich!

Dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w konkursie niezależnie od wyniku przygotowane zostały dyplomy i upominki - książki o Małopolsce. Zapraszamy do Biblioteki w Krakowie i Filii po ich odbiór.

 

Pozycje
Flaga narodowa Ukrainy
Ukraina  
Kalendarz wydarzeń
Materiały dydaktyczne
Otwarte Zasoby Edukacyjne
Biblioteka poleca
Gry planszowe
Wystawy
Akademia Wartości
Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych
Jubileusz - 100 lat PBW
Poradnik Na Focha
Pomocne linki oświatowe

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98

© 2023 PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.