Ikonki
KSIĄŻKI ONLINE
ZAMÓW I WYPOŻYCZ
ZAPISZ SIĘ DO BIBLIOTEKI
OFERTA EDUKACYJNA

Finał konkursu "Ta, co nie zginęła" płaszczyzną łączącą ludzi, poezję i śpiew

W samo południe 18 grudnia 2018 w Czytelni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie miała miejsce wyjątkowa uroczystość wieńcząca ROK JUBILEUSZU ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Okazją do spotkania się na płaszczyźnie poezji i śpiewu był finał Międzyfilialnego Konkursu Literackiego dla małopolskich uczniów kl. VI i VII SP pt. „Ta, co nie zginęła”.

Konkurs zrealizowany został w listopadzie przez Bibliotekę główną w Krakowie oraz Filie w Miechowie, Nowej Hucie, Proszowicach, Suchej Beskidzkiej. Uczestnicy mieli możliwość przygotowania poetyckiej wypowiedzi na temat patriotycznych wydarzeń związanych z historią Polski. Spośród stu dwudziestu przesłanych prac z trzydziestu małopolskich szkół Jury wyłoniło aż ośmiu laureatów, a siedemnastu postanowiło przyznać wyróżnienia.

Wykaz laureatów i wyróżnionych w Międzyfilialnym Konkursie Literackim pt. „Ta, co nie zginęła”.

Zebranych na uroczystości wręczenia nagród uczniów, ich rodziny, nauczycieli przywitała serdecznie Dyrektor PBW Anna Piotrowska. Po przekazaniu gratulacji, dyplomów i upominków laureatom oraz wyróżnionym zaprosiła wszystkich gości do wysłuchania ośmiu zwycięskich wierszy czytanych przez pracowników Biblioteki.

Publiczność z młodymi autorami na czele w skupieniu i z podziwem słuchała nagrodzonych poetyckich prac konkursowych. Wzmocnieniem wyrażanych w wierszach wydarzeń było wspólne śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych. Dzięki zachwycającym dźwiękom gitary Marty Ślusarek oraz przygotowanym wcześniej śpiewnikom wszyscy zebrani, w zależności od repertuaru, z refleksją bądź radością oddawali hołd Ojczyźnie… z pieśnią na ustach!

Składamy podziękowanie Gościom Biblioteki za współtworzenie niezapomnianego wydarzenia, a laureatom konkursu i uczniom wyróżnionym raz jeszcze serdecznie gratulujemy i zachęcamy do podejmowania dalszych prób poetyckich!

Dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w konkursie niezależnie od wyniku przygotowane zostały dyplomy i upominki - książki o Małopolsce. Zapraszamy do Biblioteki w Krakowie i Filii po ich odbiór.

 

Pozycje
Kalendarz wydarzeń
Jubileusz - 100 lat PBW
Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych
Biblioteka poleca
Materiały dydaktyczne
Otwarte Zasoby Edukacyjne
Wystawy
Gry planszowe
Poradnik Na Focha
Linki
Flaga narodowa Ukrainy
Ukraina  

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
al. F. Focha 39, Kraków 30-119

nr konta: 39 1020 4900 0000 8502 3122 7919

  sekretariat@pbw.edu.pl
   tel. (+48) 12 421 10 98
  fax (+48) 12 421 10 98

© 2022 PBW Kraków
Free Joomla! templates by Engine Templates
Strona korzysta z plików cookie, które ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług zgadzasz się, że używamy plików cookie.