Od 6 grudnia 2017 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie można podziwiać prace dzieci nagrodzone w Konkursie Jesiennym: „Jesień w Małopolsce”.

Organizatorem przedsięwzięcia jest zaprzyjaźnione Samorządowe Przedszkole nr 76 w Krakowie. Patronat honorowy nad konkursem objął Małopolski Urząd Marszałkowski.

W gablotach zaprezentowane zostały prace, którym przyznano: I miejsce, dwa II miejsca ex aequo, dwa III miejsca ex aequo, siedem wyróżnień i nagrodę specjalną. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością, co znalazło odzwierciedlenie w oryginalnych dziełach, wykonanych w różnorodnych technikach i przy użyciu rozmaitych materiałów.

Prace konkursowe rozmieszczono w gablotach znajdujących się na klatce schodowej (na lewo od wejścia).

Serdecznie zapraszamy do oglądania dzieł małych artystów od poniedziałku do soboty, w godzinach otwarcia Biblioteki.