Wydarzenia

Zapytaj bibliotekarza

Required *

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (30-119), al. F. Focha 39.
  2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych właściwym dla Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie możliwy jest pod numerem tel. (12) 427 31 98 w. 16 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań szkoleniowo edukacyjnych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną.
  5. Pana/Pani dane osobowe przechowywane będą przez okres 3 miesięcy.
  6. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych oraz prawo do ich sprostowania.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania (pod warunkiem, że dane nie są już niezbędne do realizacji celów, w których zostały zebrane i nie występują nadrzędne prawnie uzasadnione podstawy przetwarzania).
  8. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Refresh Captcha  
  
Zapytaj bibliotekarza

pbw iwm logo 101px

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

„My Małopolska. Co ty wiesz o regionie?” to hasło konkursu województwa małopolskiego, w którym uczniowie z Małopolski sprawdzali jaka jest ich wiedza na temat regionu, w którym żyją.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie była partnerem wydarzenia!

W quizie mogły wziąć udział drużyny składające się z czterech osób: trzech uczniów (z klas siódmych szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) oraz opiekuna. Pierwszym etapem było przeprowadzenie w dniach 14 – 22 września 2017 r. rozgrywek on-line. Uczniowie ponad stu szkół z całego województwa wykazywali się wiedzą na temat Małopolski, jej historii, dziedzictwa kulturowego, tradycji oraz mieszkańców.

Do drugiego etapu, który odbył się 25 października 2017 r. w Krakowie, zakwalifikowało się dziesięć najlepszych drużyn. Aby zwyciężyć trzeba było wykazać się wiedzą w czterech konkurencjach: "Znasz li ten kraj”, "Smaki Małopolski”, "Znany – nieznany?”, "Galimatias pytań”.

Pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyli "Łemko Rangers" z Zespołu Szkół w Uściu Gorlickim, a wśród szkół ponadgimnazjalnych najlepszy okazał się "Solny Gród" z Technikum nr 2 w Bochni. Drugie miejsce przypadło "Góralom" z Dzianisza i drużynie "Smoczych Technologii" z Krakowa. Trzecie miejsca zdobyli "Witkowiczanie" z Krakowa oraz "Kokoszki" z Nowego Targu.

Zwycięzcom i laureatom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia i film ze zmagań »