„My Małopolska. Co ty wiesz o regionie?” to hasło konkursu województwa małopolskiego, w którym uczniowie z Małopolski sprawdzali jaka jest ich wiedza na temat regionu, w którym żyją.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie była partnerem wydarzenia!

W quizie mogły wziąć udział drużyny składające się z czterech osób: trzech uczniów (z klas siódmych szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) oraz opiekuna. Pierwszym etapem było przeprowadzenie w dniach 14 – 22 września 2017 r. rozgrywek on-line. Uczniowie ponad stu szkół z całego województwa wykazywali się wiedzą na temat Małopolski, jej historii, dziedzictwa kulturowego, tradycji oraz mieszkańców.

Do drugiego etapu, który odbył się 25 października 2017 r. w Krakowie, zakwalifikowało się dziesięć najlepszych drużyn. Aby zwyciężyć trzeba było wykazać się wiedzą w czterech konkurencjach: "Znasz li ten kraj”, "Smaki Małopolski”, "Znany – nieznany?”, "Galimatias pytań”.

Pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zdobyli "Łemko Rangers" z Zespołu Szkół w Uściu Gorlickim, a wśród szkół ponadgimnazjalnych najlepszy okazał się "Solny Gród" z Technikum nr 2 w Bochni. Drugie miejsce przypadło "Góralom" z Dzianisza i drużynie "Smoczych Technologii" z Krakowa. Trzecie miejsca zdobyli "Witkowiczanie" z Krakowa oraz "Kokoszki" z Nowego Targu.

Zwycięzcom i laureatom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia i film ze zmagań »