W październiku biblioteki szkolne świętują! Na całym świecie miesiąc ten jest obchodzony jako MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH.

Biblioteki pedagogiczne otaczają wsparciem biblioteki szkolne, są ich partnerami, przez co bywają z nimi utożsamiane.

Od kilku lat, właśnie w październiku, odwiedzają nas DZIECI i NAUCZYCIELE z Samorządowego Przedszkola nr 9 w Krakowie.  Przedszkolaki składają pracownikom Biblioteki życzenia i wręczają własnoręcznie wykonane, pomysłowe prace.

W słoneczny poranek 19 października 2017 r. mieliśmy przyjemność gościć „Smoki”, „Motylki”, „Pszczółki”, „Żabki”, „Misie”, „Krasnoludki” i „Słoneczka”, czyli wszystkie grupy z zaprzyjaźnionego Przedszkola. Goście zostali ciepło przyjęci przez Panią Dyrektor i Pracowników Biblioteki. Dla dzieci miłą niespodzianką było przeczytanie przez naszą Panią Dyrektor ulubionych bajek ze swojego dzieciństwa. Wszystkie grupy otrzymały od nas w podziękowaniu kolorowe książki.