Wydarzenia

Zapytaj bibliotekarza

Required *

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (30-119), al. F. Focha 39.
  2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych właściwym dla Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie możliwy jest pod numerem tel. (12) 427 31 98 w. 16 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań szkoleniowo edukacyjnych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną.
  5. Pana/Pani dane osobowe przechowywane będą przez okres 3 miesięcy.
  6. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych oraz prawo do ich sprostowania.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania (pod warunkiem, że dane nie są już niezbędne do realizacji celów, w których zostały zebrane i nie występują nadrzędne prawnie uzasadnione podstawy przetwarzania).
  8. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Refresh Captcha  
  
Zapytaj bibliotekarza

pbw iwm logo 101px

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Malarstwo materii to być może eksperyment na całe życie… A właśnie taką formę artystycznego wyrazu wybrał kolejny młody artysta – Mateusz Leśniak, uczeń 5 klasy Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Józefa Czapskiego w Krakowie. Lubi też kolaże i rysunek tuszem. Najczęściej podejmowaną tematyką jest pejzaż oraz postać ludzka. Patrząc na obrazy – o przeważnie monochromatycznej kolorystyce – odczuwamy emanujące z nich emocje, coś tajemniczego, nie w pełni odkrytego, „niedopowiedzianego”, a może nawet celowo ukrytego… Pytany o fascynacje artystyczne wymienił – założoną w 1956 roku – słynną Grupę Nowohucką, szukającą wówczas nowych środków ekspresji w procesie tworzenia.

Mamy więc nadzieję i życzymy młodemu twórcy, aby - i w jego przypadku - radość, odwaga i niezależność były głównymi drogowskazami w poszukiwaniu „własnych ścieżek”! Warto obejrzeć prace Mateusza Leśniaka! – eksponowane są w Wypożyczalni – do końca grudnia 2017.

Wernisaż odbył się 27 września 2017.