Drodzy Nauczyciele, Nauczyciele Bibliotekarze, Wychowawcy!

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie, poprzez różnorodne, ciekawe autorskie zajęcia, promuje i upowszechnia czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Celem realizowanych przez nas warsztatów i propozycji metodycznych jest podejmowanie wartościowych tematów edukacyjnych i wychowawczch, a także przygotowanie uczniów do świadomego i aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Wypełniając nałożone na nas obowiązki i kierunki polityki oświatowej państwa, staramy się pokazywać młodemu pokoleniu, że możliwe jest łączenie tradycji z nowoczesnością, rozbudzamy w nim ciekawość do poznawania świata, którego ważny element stanowi literatura.

Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty edukacyjnej naszej Biblioteki na rok szkolny 2017/2018, który został ogłoszony przez Minister Edukacji Narodowej, Rokiem dla Niepodległej.

Informacji udziela i prowadzi zapisy od poniedziałku do piątku w godz. 830 – 1430 nowo powstały w Bibliotece:

Wydział Współpracy ze Środowiskiem
I piętro, sala dydaktyczna nr 10