Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (30-119), al. F. Focha 39.
  2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych właściwym dla Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie możliwy jest pod numerem tel. (12) 427 31 98 w. 16 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań szkoleniowo edukacyjnych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną.
  5. Pana/Pani dane osobowe przechowywane będą przez okres 3 miesięcy.
  6. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych oraz prawo do ich sprostowania.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania (pod warunkiem, że dane nie są już niezbędne do realizacji celów, w których zostały zebrane i nie występują nadrzędne prawnie uzasadnione podstawy przetwarzania).
  8. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

„Nauczycielskie pasje” i „Kwiaty polskie” – to tytuły dwóch wystaw zaprezentowanych w naszej Bibliotece. Ich twórcy spotkali się 7 września na rendez vous ze… sztuką! Tak, tak, bo to właśnie sztuka, bez której nie wyobrażają sobie życia, była powodem spotkania i głównym tematem rozmów. Przybyłych gości: pana Arkadiusza Boronia - wiceprezesa małopolskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego, panią Halinę Bryg - przewodniczącą Małopolskiej Okręgowej Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz artystów i miłośników sztuki, powitała Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej – pani Anna Piotrowska. Emerytowani pedagodzy zostali obdarowani talentami, które – „niezakopane” i rozwijane – objawiły się we wszechstronności, różnorodności, kreatywności, pomysłowości, wrażliwości, nieszablonowości i pięknie prezentowanych dzieł. Jedna z artystek, powiedziała wręcz - „tworzę, bo muszę”! I to jest wspaniałe, że pasja jest zarazem stylem ich życia! A darowany czas – nietrwały jak kwiaty – można utrwalić na tyle sposobów... Zarówno bogata kolorystyka, rozmaite „tworzywo” artystyczne (papier, drewno, nici, kamienie,wstążki, sznurki, koraliki, metal, filc, wełna, makaron), jak i wielość technik plastycznych – rzeźba, malarstwo, decoupage, makrama, frywolitki, różne rodzaje haftu (tradycyjny, richelieu, matematyczny, koralikowy, wstążeczkowy), oplatanie kamieni, szydełko, druty i krosno – sprawiły, że Biblioteka zalśniła wielością kolorów i wzorów.

Spotkanie odbyło się na zakończenie wystawy „Nauczycielskie pasje – rękodzieło artystyczne”, którą prezentowaliśmy w czasie wakacji i jednocześnie było wernisażem wystawy obrazów i fotografii „Kwiaty polskie”, którą będzie można oglądać w Bibliotece do końca października 2017 r. Twórcami dzieł są w większości emerytowani nauczyciele zrzeszeni w Małopolskiej Okręgowej Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego, a także kilku czynnych nauczycieli z terenu Małopolski. Swoje prace wystawili:

Halina Banaś (Kraków, Podgórze)
Halina Bartosik (Kraków, Podgórze)
Maria Bilińska (Nowy Sącz)
Longina Bujas (Kraków)
Helena Gaca (Kraków, Nowa Huta)
Anna Golonka (Limanowa)
Janina Kłeczek (Kraków, Nowa Huta)
Maria Kot (Wieliczka)
Teresa Kowalczyk (Myślenice)
Ewa Kowalówka (Skawina)
Michalina Krupa (Skawina)
Teresa Laskoś (Nowy Sącz)
Halina Lech (Skawina)
Halina Niemiec (Kraków, Nowa Huta)
Małgorzata Pfisterer (Kraków, Nowa Huta)
Anna Rębilas (Nowy Sącz)
Maria Stanik (Limanowa)
Zofia Stanisz-Zoń (Limanowa)
Jolanta Szyler (Limanowa)
Jan Śmigacz (Wieliczka)
Paulina Śmigacz
Teresa Śmigacz (Wieliczka)
Maria Wawrzak (Kraków, Krowodrza)
Zuzanna Wędzicha (Skawina)
Elżbieta Winiarska (Nowy Sącz).

Wszystkim Twórcom obydwóch wystaw jesteśmy serdecznie wdzięczni za udostępnienie swoich dzieł i za dostarczenie Czytelnikom i Bibliotekarzom wielu niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy także za podzielenie się swoimi opowieściami o pasji tworzenia, która w uczestnikach spotkania (którzy dotychczas byli tylko widzami w teatrze sztuki) zasiała ziarno nadziei, że „tworzyć każdy może”... Trzeba tylko odważyć się, zacząć, poszukać mistrza, który nauczy warsztatu i znaleźć wolną chwilę! Z czasem może się okazać, że bez tej pasji … trudno żyć.