Poszukiwania Wiktora Wiater – wernisaż

Dnia 8 września o godz. 18.00 w Czytelni Głównej odbył się wernisaż malarstwa Wiktora Wiater. Artysta zaprezentował 21 prac wykonanych w różnych technikach: olejnej, serigrafii, akwaforcie, linorycie, litografii, monotypie.

Poszukiwania w zakresie form artystycznych zainspirowały Artystę do łączenia bogatej gamy środków wyrazu i opracowania własnej techniki. Różnorodność form ekspresji artystycznej młodego twórcy oraz prezentowanych tematów zachęca odbiorców sztuki do własnych poszukiwań wartości codziennych spraw, ich metafor i towarzyszących temu emocji.

Wiktor Wiater

Urodzony w Krakowie. Absolwent Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Krakowie, specjalizacja reklama wizualna (2016). Student wydziału grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

• stypendium Prezesa Rady Ministrów 2015/16
  • stypendium Artystyczne im. Józefa Kluzy 2015/16
  • udział w wystawie pokonkursowej Międzynarodowego Triennale Ekoplakatu w Bratysławie 2017

Wystawę można oglądać w Czytelni Głównej (Ip., pok. 15)

Poszukiwania

Wystawa prezentująca prace z lat 2016/17 nosi tytuł Poszukiwania. Jest to temat a zarazem ciąg prób odnalezienia własnej drogi twórczej. Tematy narzucają się same, są to portrety, kompozycje figuralne, na wpół abstrakcyjne formy.

W pracach inspiracją jest otaczający mnie świat, przyroda, wydarzenia z życia codziennego. Każdy dzień jest poszukiwaniem, odkrywaniem nowych inspiracji a zarazem drogą w nieznane.
To ciągły początek pracy.