Wydarzenia

Zapytaj bibliotekarza

Required *

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (30-119), al. F. Focha 39.
 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych właściwym dla Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie możliwy jest pod numerem tel. (12) 427 31 98 w. 16 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań szkoleniowo edukacyjnych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną.
 5. Pana/Pani dane osobowe przechowywane będą przez okres 3 miesięcy.
 6. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych oraz prawo do ich sprostowania.
 7. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania (pod warunkiem, że dane nie są już niezbędne do realizacji celów, w których zostały zebrane i nie występują nadrzędne prawnie uzasadnione podstawy przetwarzania).
 8. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Refresh Captcha  
  
Zapytaj bibliotekarza

pbw iwm logo 101px

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Poszukiwania Wiktora Wiater – wernisaż

Dnia 8 września o godz. 18.00 w Czytelni Głównej odbył się wernisaż malarstwa Wiktora Wiater. Artysta zaprezentował 21 prac wykonanych w różnych technikach: olejnej, serigrafii, akwaforcie, linorycie, litografii, monotypie.

Poszukiwania w zakresie form artystycznych zainspirowały Artystę do łączenia bogatej gamy środków wyrazu i opracowania własnej techniki. Różnorodność form ekspresji artystycznej młodego twórcy oraz prezentowanych tematów zachęca odbiorców sztuki do własnych poszukiwań wartości codziennych spraw, ich metafor i towarzyszących temu emocji.

Wiktor Wiater

Urodzony w Krakowie. Absolwent Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Krakowie, specjalizacja reklama wizualna (2016). Student wydziału grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Osiągnięcia

 • stypendium Prezesa Rady Ministrów 2015/16
 • stypendium Artystyczne im. Józefa Kluzy 2015/16
 • udział w wystawie pokonkursowej Międzynarodowego Triennale Ekoplakatu w Bratysławie 2017

 

Wystawę można oglądać w Czytelni Głównej (Ip., pok. 15)

Poszukiwania

Wystawa prezentująca prace z lat 2016/17 nosi tytuł Poszukiwania. Jest to temat a zarazem ciąg prób odnalezienia własnej drogi twórczej. Tematy narzucają się same, są to portrety, kompozycje figuralne, na wpół abstrakcyjne formy.

W pracach inspiracją jest otaczający mnie świat, przyroda, wydarzenia z życia codziennego. Każdy dzień jest poszukiwaniem, odkrywaniem nowych inspiracji a zarazem drogą w nieznane.
To ciągły początek pracy.